نماینده بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی گفت: میزبانی از زائرین رضوی یک فرصت ارزشمند برای شهروندان مشهدی است که باید قدردان آن باشند.
کد خبر: ۶۷۷۳۶۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵ 07 November 2018

به گزارش تابناک : حجت‌الاسلام و‌المسلمین حسین احمری در دیدار از ستاد خبری دهه پایانی ماه صفر در معاونت گردشگری و امور زائران شهرداری مشهد اظهار کرد: نقش اطلاع‌رسانی در این ایام بسیار مهم و ارزشمند است که با توجه به بازتاب‌های خبری‌ای که از برنامه های دهه پایانی ماه صفر شهرداری مشهد در رسانه های‌کشوری مشاهده می‌شود، عملکرد این ستاد خبری قابل تقدیر است.

وی با اشاره به این‌که حال و هوای شهر مشهد این روزها امام رضایی است، عنوان کرد: این روزها در ایستگاه های صلواتی سطح شهر مشهد یک فضای دوستانه و با محبت حاکم است؛ به‌طوری که در این ایستگاه‌ها دل‌های مردم به هم نزدیک می شود و این فضا قابل توصیف نیست.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: هدف از این پیاده‌روی‌ها و حضور زائران در شهرهایی نظیر کربلا و مشهد، تحول معنوی برای عاشقان اهل بیت(ع) است و افراد از طریق این مراسم ها یک توشه معنوی برای خودشان ذخیره می‌کنند که اگر به لحاظ فرهنگی و فکری این زائران نیز خوب تغذیه شوند می‌توانند در حیطه کاری خودشان به انسان های وارسته‌ای تبدیل شوند.

وی در خصوص ایجاد پویش های مردمی برای خدمت‌رسانی به زائرین رضوی نیز گفت: در کشور عراق مشاهده می‌شود که دولت به جز بسترسازی در امور زیربنایی همچون تامین امنیت مسئولیت دیگری در ارائه خدمت به زائران اربعین ندارد و 20 میلیون زائر امام حسین (ع) از سراسر دنیا توسط خود مردم عراق پذیرایی می‌شوند که این به خاطر فرهنگ سال های دور مردم این دیار است که هر شهروند عراقی با هرچه در توان دارد پای کار خدمت‌رسانی به زائرین اربعین می‌آید.

احمری با بیان این که خدمت به زائر امام رضا(ع) یک توفیق است که نصیب هرکسی نمی‌شود، عنوان کرد: اگر خواسته باشیم فرهنگ میزبانی از زائرین رضوی را در قلب مردم مشهد جاری کنیم، نقش رسانه ها و علمای مذهبی در این زمینه بسیار چشمگیر است؛ به؛ طوری که همه باید تلاش کنیم تا ارزش میزبانی و پذیرایی از زائران امام مهربانی‌ها را برای مردم تبیین کنیم زیرا پیش‌زمینه میزبانی و مهمانی‌نوازی در وجود همه شهروندان وجود دارد.

رئیس کمیته فرهنگی اربعین حسینی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: شهرداری مشهد نسبت به سال‌های گذشته در کشور عراق خدمت رسانی بهتر و با کیفیت‌تری به زائرین حسینی داشت که در نامه‌ای به شهردار مشهد مراتب تشکر و قدردانی خود را نسبت به این عملکرد ابراز کردم.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار