معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت:همجواری با مرز یک فرصت و مزیت برای توسعه تجارت و دور زدن تحریم هاست.
کد خبر: ۶۷۶۹۷۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹ 06 November 2018

به گزارش تابناک : قربان میرزایی دوشنبه شب در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: حرکت و برنامه ریزی ها باید به سمت کاهش فشار بر مردم و حل مشکلات قشرهای آسیب پذیر باشد که در این مسیر استفاده از تمامی ظرفیت ها ضروری است و همجواری با مرز یک فرصت و مزیت است که باید در راستای توسعه تجارت با کشورهای همسایه که یکی از راهکارهای دور زدن تحریم هاست استفاده شود. 

وی افزود:مشکلات واحدهای تولیدی پس از معرفی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان صنعت و معدن استان، در ستاد تسهیل بررسی و دستور لازم برای رفع آن ها صادر می شود و در این راستا از۱۳۵ واحد تولیدی معرفی شده به ستاد تسهیل استان تاکنون رفع مشکل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی ادامه داد:با توجه به موقعیت حساس کنونی باید تلاش های صورت گرفته به گونه ای باشد تا با همدلی بخش های دولتی، خصوصی و عمومی و با اتکا به تجارب دوران دفاع مقدس با موفقیت از این مرحله عبور کنیم. 

وی تاکید کرد: استفاده از توانمندی شرکت های دانش بنیان در شرایط کنونی ضروری است و باید برنامه ریزی شود تا نمایشگاهی به همین منظور برگزار شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی  تصریح کرد:استراتژی مدیریت عالی استان تثبیت اشتغال موجود است وحل مشکلات نقدینگی با سوق دادن آن به سمت رونق تولید امکان پذیر است. 
همچنین در این جلسه علی رسولیان نیز اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۱۷۴ میلیون دلار انواع کالاها از بازارچه های مرزی استان صادر شده است که این صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر ارزشی ۴۳ درصد و از نظر وزنی ۱۲۰ درصد افزایش دارد.

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد:عمده کالاهای صادراتی غیر نفتی شامل مصالح ساختمانی از جمله سیمان ، لوازم فلزی ، محصولات کشاورزی ، مواد غذایی ، فرش ، موکت و پوشاک بوده است.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار