سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:۲۰ تشکل غیردولتی در استان با موضوع زیارت شکل گرفته است که می توانند به زائرین خدمات ارائه دهند.
کد خبر: ۶۷۶۶۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸ 05 November 2018

به گزارش تابناک : سید جواد حسینی صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از محل ستاد جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده امام رضا (ع)در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد:۲۰ تشکل غیردولتی در استان با موضوع زیارت شکل گرفته است که در آینده آنها نیز می توانند در این ایام خدمات شایسته ای به زائران امام رضا(ع) ارائه کنند.

وی افزود:یکی از اصول مهم ارتقا فرهنگ میزبانی در خصوص زائران به ویژه زائران روزهای پایانی ماه صفر و پیاده ، مردم محور و مردم پایه کردن فرهنگ میزبانی است و  در این راستا الگوی مردم محوری مراسم اربعین در عراق را باید هدف گذاری  و الگو قرار دهیم.

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد:  یکی از تشکل هایی که قدمت ۱۷ ساله خدمت به زائران پیاده را بر عهده دارد جمعیت خدمتگزاران به زائران پیاده است که با ۱۵ هزار نیروی خادم داوطلب و افتخاری خدمت گسترده و بزرگی را ارائه می کند.

وی تصریح کرد:هم اکنون مجموعه ایستگاه های بین راهی که بالغ بر ۲۷۰ ایستگاه است و نیز ۵۱۲ ایستگاه شهری به طور عموم توسط مردم برپا شده است و با مشارکت مردم شکل می گیرد.

حسینی گفت:در کنار این جمعیت ، هیئت محبان جواد الائمه هم امسال کار پذیرایی و اسکان زائران خراسان شمالی در مشهد را عهده دار شده است. 
 
وی افزود: سامانه جهاد خدمت شهرداری و کانون خدمتیاران آستان قدس رضوی نیز با تعریف ۶۰ نوع خدمت تا کنون بیش از ۵۰ هزار داوطلب خدمت به زائرین دهه آخر صفر را ساماندهی کرده اند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار