رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: ایستگاههای اسکان و استقبال از زائرین پیاده در ۹ محور ورودی به مشهد و حرم مطهر مستقر شده است.
کد خبر: ۶۷۶۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵ 04 November 2018

به گزارش تابناک : حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد شنبه شب در جمع خبرنگاران مشهد اظهار کرد: ایستگاه‌های اسکان و استقبال از زائران پیاده در ۹ محور ورود به مشهد مقدس و حرم رضوی پیش‌بینی‌شده است و قرارگاه فرهنگی سازمان نیز در چهار محور مبدأ، مسیر، مقصد و تداوم ارتباط به زائران پیاده خدمات متنوعی ارائه خواهد کرد.

وی افزود:قرارگاه فرهنگی زائران پیاده با محوریت آستان قدس رضوی در سال گذشته تشکیل ‌شده و امسال نیز با ۶ کمیته مبلغان و مداحان، مراسم‌ها و تبلیغات، اطلاع‌رسانی و مستندسازی، هماهنگی امور خواهران، نظارت و ارزیابی و کمیته زائران خاص خدمت‌رسانی انجام می‌دهد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد:در دهه آخر صفر امسال ۱۰۰ هزار جانماز نمدی، مهر و تسبیح توسط خادمیاران نوجوان تولید و بسته‌بندی‌ شده است و یک‌میلیون اقلام فرهنگی که ۵۰۰ قلم آن شامل کتاب، مجله و زیارت‌نامه می‌شود، برای زائران پیاده امام رضا(ع) آماده سازی شده است همچنین در این ایام ۲ هزار و ۵۰۰ بسته متبرک نیز به هیئت‌های مذهبی که به حرم رضوی مشرف می‌شوند اهدا خواهد شد.

وی گفت: برنامه «صلای عزا» عنوان برنامه خطبه‌خوانی شب شهادت امام هشتم(ع) است که با مشارکت سازمان حرم، معاونت اماکن و امور زائران و معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی طبق سنوات گذشته در حرم‌ رضوی برگزار می‌شود. همچنین به همت مرکز امور بین‌الملل در برنامه «صلای عزا» از بیانات متولیان اعتاب مقدس خارج کشور و علمای برجسته بهره‌مند خواهیم شد.

گنابادی نژاد تاکید کرد:دبیرخانه کانون خادم‌یاری زائر و زیارت در مشهد مقدس فعالیت خود را آغاز کرده است و۴۳ هزار نفر از شهروندان و مجاوران حضرت رضا(ع) در مشهد تاکنون برای خدمت‌رسانی به زائران اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی بیان کرد:هم‌اکنون۱۷ هزار نفر از کسانی که اعلام آمادگی برای خدمت به زائران داشتند در ۶ عنوان خدمتی شامل عرصه‌های اسکان، اطعام، خدمات پزشکی، خدمات فرهنگی، حمل‌ونقل، انتظامات و استقبال سازمان‌دهی شده‌اند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود:به همت معاونت اماکن متبرکه و امور زائران برای تسهیل تردد زائران در مسیرهای مسدود منتهی به حرم ۱۰۰ دستگاه مینی‌بوس و زائربر(خوردرو برقی) پیش‌بینی ‌شده است و همچنین فهرستی از زمین‌های بدون استفاده و مدارس اطراف حرم رضوی جهت تأمین پارکینگ زائران تهیه‌ شده است که سازمان عمران حریم حرم رضوی با نهادهای مرتبط در این خصوص در حال هماهنگی است.

وی تصریح کرد: ۶۰۰ حلقه معرفت در طول دهه آخر صفر در حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود که ۱۰۰ حلقه معرفت ویژه بانوان خواهد بود.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار