رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران گفت: متأسفانه به دلیل نگرش غلط واردات محور دولت و نوع نگاه به بخش تولید، نتوانسته ایم از ظرفیت ها استفاده کنیم و اکنون زیر یک میلیارد دلار صادرات برق داریم.
کد خبر: ۶۷۵۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹ 02 November 2018

به گزارش تابناک : علی بخشی رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران در حاشیه هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در نشست مشترک وزیر نیرو با فعالان بخش خصوصی صنعت برق اظهار داشت: یکی از چالش های جدی صنعت برق، روابط بخش خصوصی و بخش دولتی است و قراردادهایی که منعقد می شود عموما یکطرفه به نفع دولت است.

وی افزود: در قراردادهایی که منعقد شده پیش بینی تغییرات نرخ ارز و چالش های تهیه مواد اولیه دیده نشده و قراردادهای موجود مشکلات بسیاری را برای بخش خصوصی ایجاد کرده است.

رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با بیان اینکه "3000 میلیارد تومان قرارداد متوقف شده در صنعت برق داریم"، گفت: در حال رایزنی و بررسی مشکلات این قراردادها در کارگروههایی که با وزارت نیرو داریم هستیم که امیدوارم تلاش ها در این زمینه به ثمر بنشیند.

وی افزود: دخل و خرج برق با هم همخوانی ندارد و پروژه ها و طرح های عمرانی، شبکه و تولید به شدت تحت تأثیر این موضوع هستند که بخش خصوصی با تمام توان در کنار وزارت نیرو است تا یکبار برای همیشه اقتصاد برق را اصلاح کنیم.

بخشی با بیان اینکه "ظرفیت صادرات 20 میلیارد دلار در صنعت برق داریم"، گفت: متأسفانه به دلیل نگرش غلط واردات محور دولت و نوع نگاه به بخش تولید، نتوانسته ایم از این ظرفیت ها استفاده کنیم و اکنون زیر یک میلیارد دلار صادرات در این بخش داریم.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار