معاون اقتصادی شهردار مشهد از جذب 3 هزار و 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مشهد در یکسال گذشته خبر داد.
کد خبر: ۶۷۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۲ 29 October 2018

به گزارش تابناک رضوی، رضا خواجه‌نائینی در حاشیه برگزاری نمایشگاه «کیش اینوکس 2018» با اشاره به این‌که «اولویت سرمایه‌پذیری در شهر مشهد در بخش‌های گردشگری است»، اظهار کرد: اولویت جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی است که به افزایش ماندگاری گردشگر در شهر مشهد کمک کند، توسعه زیرساخت‌هایی هم‌چون حمل‌ونقل، فضاهای اقامتی و مسکونی، فناوری اطلاعات از مهم‌ترین بخش‌هایی است که پس از گردشگری در اولویت بعدی سرمایه‌گذاری مشهد قرار دارد.

وی حوزه حمل‌ونقل را از حوزه‌های زیرساختی با هزینه‌بری بالا برشمرد و افزود: برای نمونه ساخت هر کیلومتر مترو 250 میلیارد تومان هزینه دارد که بدون حضور بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری زیرساخت تأمین این میزان از هزینه‌ها در بخش حمل‌ونقل برای شهرداری به تنهایی امکان‌پذیر نخواهد بود. توسعه هوشمندسازی حمل‌ونقل شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در دستورکار شهرداری این شهر قرار دارد.

خواجه‌نائینی تصریح کرد: با توسعه سامانه‌های هوشمندسازی در حوزه حمل‌ونقل علاوه بر آگاهی مردم از زمان حرکت وسایل نقلیه و زمان‌بندی برنامه‌های تردد شهری ما نیز می‌توانیم نیازها و مشکلات شهری در این حوزه را به خوبی رصد کرده و در صورت نیاز به افزایش ظرفیت در برخی از نقاط پوشش لازم را ایجاد کنیم.

وی با بیان این‌که «در یک سال اخیر 3 هزار و 100 میلیارد تومان جذب سرمایه در شهرداری مشهد داشته‌ایم»، خاطرنشان کرد: یک هزار و 100 میلیارد تومان از این سرمایه‌ها در اطراف حرم مطهر رضوی و 2 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در سایر محدوده‌های مشهد صرف شده که تقریباً نیمی از آن‌ها جذب حوزه گردشگری و نیم دیگر جذب بخش‌های اقامتی و مسکونی گردیده است.

معاون اقتصادی شهردار مشهد با تأکید بر معرفی 53 بسته سرمایه‌گذاری در نمایشگاه کیش اینوکس 2018 در قالب کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد، بیان کرد: علاوه بر بسته‌های معرفی شده در این کتاب، سرمایه‌گذاران می‌توانند در حوزه‌های مورد علاقه خود طرح‌ها و پیشنهادات خود را به شهرداری مشهد ارائه کنند تا پس از مطالعه و بررسی هم‌کاری‌های لازم با آنان صورت گیرد. هم‌چنین به دنبال مصوبه‌ای در شورای شهر هستیم که تا 20 درصد از هزینه پروژه‌های مناطق مرکزی و 40 درصد از هزینه پروژه‌های حاشیه شهر کاسته شود تا سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی سودآور باشد و آن‌ها بتوانند فعالیت‌های اقتصادی خود را در شرایط بهتری مدیریت کنند.

خواجه‌نائینی با اشاره به این‌که «فروش اوراق مشارکت از جمله راهکارهایی است که شهرداری مشهد برای تأمین هزینه‌های زیرساختی انجام می‌دهد»، خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری در حال حاضر 8 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار میلیارد تومان از این بودجه توسط سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و سایر منابع خارج از شهرداری باید تأمین شود.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بیمه، بانک و خصوصی‌سازی و دهمین نمایشگاه بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از 30 مهرماه تا 3 آبان 97 در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار