مدیر کل صداوسیمای خراسان‌رضوی گفت: مراسم سوگواری و عزادران حسینی در ایام محرم در اقصی‌نقاط استان با پوشش گسترده رادیویی و تلویزیونی، با شکوه تمام به سمع و نظر مخاطبان می‌رسد.
کد خبر: ۶۵۶۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵ 17 September 2018
به گزارش تابناک : محسن نصرپور با بیان تسلیت ایام عزاداری و سوگواری حسینی اظهار کرد: محرم یادآور بزرگ‌ترین حماسه ظلم‌ستیزی و آزادگی در تاریخ بشری است. حماسه سرخ عاشورا، حماسه انسان‌های پاک‌دل و راست‌قامتی است که عاشقانه به وصل الهی لبیک گفتند و در راه دین و عقیده از جان گذشتند.
 
وی با اشاره به پوشش گسترده صدا وسیمای خراسان‌رضوی از مراسم عزاداری در ایام محرم، ادامه داد: در حوزه سیما پخش مراسم تعویض پرچم به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری به تهیه‌کنندگی علی خیابانی و پخش مراسم "سلام حسین" به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری روی آنتن می‌رود.
 
مدیرکل صداوسیمای خراسان‌رضوی با بیان این‌که برنامه‌های "شیرخوارگان حسینی" و "احلی من العسل" به تهیه‌کنندگی عباس غلام‌پور به صورت زنده از شبکه استانی و شبکه‌های سراسری پخش می شود، عنوان کرد:همچنین سخنرانی‌های مذهبی حرم‌رضوی و مرثیه آفتاب به صورت روزانه از حرم رضوی شامل مداحی ،کارشناسی و...به تهیه‌کنندگی علی محمد کاظمیان‌پور پخش می شود و پخش زنده مراسم تاسوعا و عاشورای حرم رضوی و ورودی‌های حرم به تهیه‌کنندگی گروه معارف‌اسلامی روی آنتن می‌رود.
 
نصرپور اضافه کرد: در حوزه صدا، برنامه حسینیه دل به تهیه کنندگی رضا سلیمانی به مدت ۹۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و از آیتم‌های این برنامه می‌توان به گزارش مردمی، گزارش از شهرها و حرم مطهر، گفتار مجری و نمایش نام برد.
 
وی با اشاره به حوزه برون‌مرزی افزود: در بخش تاجیکی برنامه حماسه حسینی در ۱۲ برنامه و مدت هر برنامه ۱۵ دقیقه پخش می‌شود وگفتار، کارشناسی، آوا و نوای محرم، داستان کربلا از زمان ورود امام حسین(ع) به کربلا تا لحظه شهادت از آیتم‌های این برنامه است. همچنین نویسندگی، تهیه‌کنندگی و گویندگی این برنامه بر عهده حمید حاتم‌زاده مقدم است وصدا‌برداری این برنامه را حسین اکبری بر عهده دارد.
 
نصر پور خاطرنشان کرد: در بخش دری نیز برنامه "روایت دل‌دادگی "به مدت ۲۰ دقیقه در ۱۳ برنامه اجرا می‌شود. تهیه‌کنندگی این برنامه بر عهده مریم بذرگری است؛ همچنین برنامه "نغمه‌های عاشورایی" به تهیه‌کنندگی عبدالحکیم وفا در ۱۳ برنامه به مدت ۳۰ دقیقه روی آنتن می‌رود و
در بخش ازبکی نیز ویژه برنامه تاسوعا و عاشورا به تهیه‌کنندگی وحیده اسکندری و امید صفایی‌نیا به مدت ۱۲ دقیقه پخش می‌شود. گفتار ،آوا و نواهای ازبکی محرم از آیتم‌های این برنامه است.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار