عضو مجلس خبرگان رهبری:
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دینداری باید در عمل و رفتار فرد دیده شود و فقط در حد حرف باقی نماند.
کد خبر: ۶۵۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷ 13 September 2018

به گزارش تابناک رضوی؛ حجت الا سلام سید احمد خاتمی  در مراسم شب سوم محرم در حرم رضوی اظهار کرد: برخی دین‏شان فقط در سطح حرف زدن است و هرگز در عمل و رفتار اهل دین‏داری نیستند، این افراد زیان دیدگان دنیا و آخرت هستند.

وی افزود: دین‏‌مداری در طول تاریخ هزینه‌‏بردار بوده است ودر قرآن کریم آمده که انبیاء الهی برای نهادینه کردن دین، جنگیدند و هرگز خسته نشدند، ایشان در هیچ لحظه‏‌ای نگفتند «ما نمی‌‏توانیم» بلکه پیوسته برای دین‏‌مداری جامعه جهاد کردند.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد:دشمنان انقلاب اسلامی در این چهل سال پیوسته در حال ضربه زدن به انقلاب بودند و اکنون نیز در آستانه چهل سالگی به صورت علنی صحبت از براندازی نظام می‏‌کنند، اما یقینا با بصیرت مردم این فتنه به نتیجه نخواهد رسید.

خاتمی تصریح کرد:  برخی از افراد در مسئله دینداری حاضر به پرداخت اندکی هزینه هستند، ولی آمادگی برای انجام کار سخت ندارندولی واقعه کربلا تجلی از خود گذشتگی برای حفظ دین است، و مومنان واقعی برای دینداری خویش حاضرند از رفاه و آرامش، جان، اموال، فرزند و آبرویشان بگذرند.

وی گفت:در راستای صیانت و پیشرفت انقلاب باید همه مردم به ویژه مسئولان اهل مقاومت باشند، زیرا در سایه مقاومت است که می‎توان دشمن را به زانو در آورد و پیشرفت کرد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: برخی افراد فقط می‏‌خواهند اسم‏شان در لیست دین‏داران باشد، ولی برای آن هیچ هزینه‌‏ای ندهند، قرآن کریم در مورد این افراد فرموده که اینان در حاشیه دین هستند و هرجایی که دین به سودشان بود ادعای دین‏داری می‏‌کنند و هر کجا که به ضررشان باشد از دین فاصله می‏‌گیرند.

وی اضافه کرد:تعداد یاران سید الشهدا(ع) در تاریخ بین ۷۲ نفر تا چند صد نفر اعلام شده است،  با کمی تامل در تاریخ قیام سیدالشهدا(ع) می‏‌توان به این موضوع رسید که کلیه اعداد اعلام شده درست است، چون وقتی حضرت از مکه حرکت کردند بیش از ۱۲ هزار نفر از کوفه نامه پیمان به امام ارسال کرده بودند، ولی کم‏ کم در طی مسیر افرادی که همراه بودن و افرادی که در کوفه منتظر حضرت بودند، وقتی شرایط سخت یاری امام حسین(ع) را دیدند شانه خالی کردند و برای امام حسین(ع) تنها ۷۲ یاور باقی ماند.

خاتمی افزود: آن افرادی که امام حسین(ع) را از مکه همراهی کردند و در میان راه برگشتند، به‌‏خاطر دلبستگی به‌ ‏دنیا نتوانستند برای دین‌‏داری خویش هزینه بدهند، لذا لحظه‎ای که احساس خطر کردند دست از همراهی امام برداشتند.

منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار