سرپرست اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: در تابستان 1397 خراسان رضوی باز هم مقام اول اسکان استان‌های کشور شد.
کد خبر: ۶۵۴۶۶۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۶ 12 September 2018
به گزارش تابناک : شریعتی در خصوص طرح اسکان زائران فرهنگی اظهار کرد: ستاد اسکان فرهنگیان از 12 خرداد آغاز و تا 20 شهریور پایان داده شد. با نزدیک‌شدن به بازگشایی مدارس لازم است، مدارس را برای ورود دانش‌آموزان آماده کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه «کار اسکان زائران فرهنگی در مشهد مقدس تمام سال است»، ادامه داد: در زیر مجموعه بخش رفاهی ما، دبیرخانه دائمی به نام دبیرخانه «اسکان زائرین فرهنگی استان خراسان رضوی» ایجاد کرده‌ایم که در این دبیرخانه فرهنگیانی که مراجعه به استان می‌کنند در تمامی ایام سال پاسخ‌گوی آن‌ها باشیم. 
 
 سرپرست اداره تعاون و امور رفاهی کارکنان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این کارمندان در ایام فراغت به پشتیبانی امور اسکان، آماده‌سازی فضاها، تعمیرات، تجهیزات، شست‌وشوی پتو و... انجام می‌دهند. 
 
وی افزود: در شهر مشهد سه دوره اسکان فرهنگیان است که در تمامی استان‌های کشور دو دوره است؛ یک دوره نوروزی و دیگری تابستانی است که در شهر مشهد علاوه‌بر این دهه آخر صفر نیز میزبان هیئت‌های مذهبی پیاده و سواره هستیم.
 
شریعتی در خصوص رتبه استان در این طرح عنوان کرد: در تمامی سه دوره‌های اسکان سال 1396 از بُعد کمی و کیفی، استان خراسان رضوی رتبه اسکان اول استان‌های کشور شد. در نوروز 1397 نیز خراسان رضوی بعد از اصفهان در مقام دوم اسکان استان‌های کشور را کسب کرد. در تابستان 1397 خراسان رضوی باز هم مقام اول اسکان استان‌های کشور شد. 
 
سرپرست اداره  تعاون و امور رفاهی کارکنان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی ادامه داد: در تابستان امسال و تا 20 شهریور 514هزار،279 نفر پذیرش زائر و مهمان فرهنگی داشته‌ایم. براساس مصوبه ستاد تحصیلات سفر استان و فرمانداری مشهد در دوره‌های نوروز و تابستان 97 مجاز به پذیرش زائرین غیر فرهنگی نبوده‌ایم.
 
وی تصریح کرد: 142هزار و 855 خانوار زائر و دو میلیون 415 هزار و 75 نفر پذیرش زائر و اسکان فرهنگیان داشته‌ایم.
 
شریعتی در خصوص تمهیدات برای پذیرش این زائران خاطرنشان کرد: قطعاً پذیرش این تعداد زائر نیازمند پشتیبانی و تمهیداتی دارد که استان خراسان رضوی با تامین منابع مالی لازم و تجهیزاتی که باید در این فضاها استفاده شوند مانند یخچال، فرش، موکت تهیه کرده است.
 
وی ادامه داد: در این دوره برای خدمات رسانی به زائران فرهنگی فقط از کلاس ها و مدارس درجه الف و ویژه استان استفاده شد
 
شریعتی در خصوص خانه فرهنگیان نیز گفت : 60 درصد ظرفیت خانه های فرهنگیان در اختیار سایت و رزرو اینترنتی است. 
 
سرپرست اداره  تعاون و امور رفاهی کارکنان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در خصوص تخمین تعداد زائران فرهنگی در دهه اخر صفر عنوان کرد: در سال  1396،  92هزار نفر در دهه اخر صفر به صورت کاروان پیاده و سوار در اسکان زائران فرهنگی قرار گرفتند که پیش‌بینی می‌شود امسال با شرایط جوی هوا مناسب به 100هزارنفر خواهد رسید.
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار