زائری که در پی محل اسکان ارزان قیمت در مشهد بود درگیر حادثه‌ای وحشتناک شد
مرد مسافر از ناحیه پا و دست زخمی شده بود و خون‌ریزی شدیدی هم داشت که با همکاری چند نفر از شهروندان موضوع به اورژانس اطلاع داده شد و فرد مصدوم راهی مرکز درمانی شد.
کد خبر: ۶۵۴۶۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷ 12 September 2018

به گزارش تابناک : یک شرور خطرناک که اقدام به زورگیری خشن از یک زائرتهرانی کرده بود، در مشهد دستگیر شد.

زبانش از ترس و وحشت بند آمده بود و تنها جمله قابل فهمی که می‌شد از حرف‌هایش برداشت کرد«پلیس... پلیس Police ...» گفتنش بود.

مرد مسافر از ناحیه پا و دست زخمی شده بود و خون‌ریزی شدیدی هم داشت که با همکاری چند نفر از شهروندان موضوع به اورژانس اطلاع داده شد و فرد مصدوم راهی مرکز درمانی شد.

با انتقال مصدوم به مرکز درمانی، بلافاصله موضوع به عوامل انتظامی اطلاع داده شد و طولی نکشید که اکیپی از نیروهای گشتی پلیس ١١٠در محل بیمارستان حضور یافتند. مرد جوان بامشاهده مجریان قانون Law به بیان واقعه‌ای پرداخت که چند ساعت پیش برایش رخ داده بود.

این مرد جوان که برای زیارت به مشهد آمده بود برای یافتن محلی ارزان قیمت برای اسکان و استراحت، لوازمش را به دفتر امانات حرم تحویل می‌دهد و در پی محل اسکان پا به خیابان اطراف حرم مطهر می‌گذارد.

شاکی پرونده در یکی از خیابان‌های مشهد به سراغ فردی موتورسوار که یک پلاکارد اجاره سوئیت در دست داشته است می‌رود و از وی می‌خواهد تا برای چند روز مکانی را برایش مهیا کند.

مرد مسافر با موتورسوار همراه می‌شود ودر یکی از خیابان‌های اطراف حرم در مقابل یک خانه قدیمی می‌ایستند.

مرد مسافر با موتورسوار همراه می‌شود ودر یکی از خیابان‌های اطراف حرم در مقابل یک خانه قدیمی می‌ایستند.

شاکی پرونده به خیال اینکه می‌تواند چند روز در شهر مشهد بماند برای بازدید محل پا به این خانه می‌گذارد اما به محض ورودش به این منزل مسکونی ماجرا با یک حادثه Incident خشن پیوند می‌خورد.

حمله وحشیانه به مرد مسافر

چند مرد جوان که با نقشه از پیش تعیین شده در انتظار ورود شاکی به این خانه بودند با دیدن او به سراغش می‌آیند و با تهدید چاقو وی را به داخل یکی از اتاق‌ها می‌برند و به باد کتک می‌گیرند.

این مسافر بخت برگشته برای اینکه خودی نشان بدهد دست به مقاومت در برابر حملات این افراد شرور می‌زند که تیغه بران چاقوی یکی از مهاجمان قسمتی از گردن و دست او را زخمی و خونین می‌کند.

با ایجاد جراحت شدید،‌ مرد جوان به ناچار خود را تسلیم خواسته ۴مرد شرور می‌کند و علاوه بر کارت‌های بانکی‌اش، به همراه متهمان با توسل به زور پای عابربانک حاضر می شود. متهمان و این افراد خشن حساب بانکی‌اش را خالی می‌کنند.

این ماجرا بالاخره پس از چند ساعت با خالی کردن حساب شاکی و سرقت Stealing اشیاء با ارزشمندش تمام می شود و متهمان شاکی را در یکی از مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد رها می کنند و می گریزند.

شناسایی متهم اصلی پرونده

با مشخص‌شدن ماجرا بلافاصله موضوع به مقام قضایی اعلام، و طبق دستور گروهی از مأموران اداره مبارزه با سرقت‌ پلیس آگاهی در مسیر تحقیقات این پرونده قرار گرفتند.

از جایی که خوشبختانه متهمان چشمان شاکی را نبسته بودند و از سوی دیگر مرد جوان با یکی از آن‌ها به مخفیگاهشان رفته بود، سرنخ‌هایی از این افراد در همان ابتدای تحقیقات به دست آمد.

کارآگاهان پلیس آگاهی با در دست داشتن اطلاعات کلیدی از زورگیران خشن، بلافاصله وارد عمل شدند و محل اختفای آن‌ها را که شاکی نیز در آنجا مورد ضرب و جرح واقع شده بود تحت کنترل نامحسوس خود قرار دادند. بررسی‌های میدانی ضابطان قضایی ادامه داشت که فردی مشکوک پا به محل مورد نظر گذاشت و مأموران طی هماهنگی قضایی وارد عمل شدند.

در این اقدام غافل‌گیرانه و ضربتی کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی مردی حدوداً چهل‌وپنج ساله را دستگیر کردند.

با دستگیری این فرد و شناسایی از سوی شاکی پرونده مشخص شد که او یکی از متهمان اصلی است. اما متهم در برابر شواهد و ادله موجود سکوت کرده بود که این پرونده پس از رسیدگی در مراحل انتظامی به دادسرا ارجاع داده شد و بازپرس شعبه ٢٠١دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر‌عهده گرفت.

قاضی ملازمیان در اولین جلسه مواجه با متهم پرونده با استفاده از تخصص قضایی خود این فرد سابقه‌دار را مجاب به بیان حقیقت کرد و طولی نکشید که وی پرده از راز جرائم سریالی‌اش در مشهد برداشت.

اعتراف صریح به زورگیری

روز گذشته بازپرس شعبه ٢٠١دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد در تشریح برخی از ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: طبق بررسی‌های ما درباره این پرونده مشخص شد که متهم دستگیری شده سردسته و گرداننده اصلی این باند زورگیری خشن از مسافرانی است که به مشهد می‌آیند. این مرد چهل‌وپنج ساله دارای ٩فقره سابقه کیفری، حمل و نگهداری مواد‌مخدر، فروش مواد افیونی، ایجاد نزاع، سرقت و مال‌خری اموال مسروقه می‌باشد که پیش‌تر در یکی از پرونده‌هایش طبق رأی دادگاه به ٣٣سال حبس و شلاق Whip محکوم شده است.

قاضی ملازمیان ادامه داد: این فرد با همدستی ٣دوستش زائران را به خانه مسکونی در منطقه نوغان مشهد کشانده و پس از تهدید و ضرب و شتم طعمه‌هایش کارت‌های بانکی آن‌ها را خالی می‌کرده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه وضعیت عمومی شاکی مطلوب است و هیچ مشکلی در‌باره عمقی‌بودن جراحات وارده وجود ندارد. علاوه‌بر‌این با توجه به حساسیت پرونده، گروه ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی مأموریت یافته‌اند تا با ورود به این پرونده موضوع را رسیدگی و ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از سرنخ‌های موجود، ٣‌متهم دیگر این پرونده را دستگیر کنند.

ملازمیان افزود: قطعا این اقدام متهمان از مصادیق تجاوز Rape به عنف است که قانون‌گذار احکام جزایی سنگینی را برای متهمان این‌گونه پرونده‌ها در نظر گرفته است.

بررسی ویژه پرونده

بازپرس شعبه ٢٠١دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد با اشاره به میزان مبلغ زورگیری شده از شاکی پرونده، بیان کرد: خوشبختانه این مرد تهرانی مبالغ زیادی به همراه خود نداشته و سارقان تنها ٣میلیون تومان از حساب او برداشت کرده‌اند که این مبلغ به همراه دیگر مدارک شاکی پس از دستگیری متهم کشف و به این مرد جوان تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: متهم دستگیر شده پس از تکمیل تحقیقات ابتدایی و تفهیم اتهام با قرار متناسب قضایی راهی زندان Prison شد. بررسی‌ها برای کشف دیگر جرائم ارتکابی از وی ادامه دارد.

ملازمیان در بخشی از این صحبت هایش ضمن هشدار به متهمانی که با انجام این‌گونه اقدامات مجرمانه سعی در بر‌هم‌زدن نظم عمومی و امنیت جامعه را دارند، گفت: طبق دستور شخص دادستان مرکز استان خراسان رضوی، دادسرا این‌گونه پرونده‌ها را به صورت ویژه رسیدگی می‌کند و با محرز دانسته شدن جرم Crime و دستگیری متهم پرونده طبق قانون شدید‌ترین مجازات‌ها را برای مرتکبان این‌گونه جرائم در نظر می‌گیرد.

بازپرس شعبه ٢٠١دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد در پایان از زائران و مسافران خواست برای اسکان در شهر مشهد حتما به مراکز اقامتی مجاز، مسافرخانه‌های دارای مجوز اسکان، سوئیت‌های مجوزدار، هتل و هتل آپارتمان‌های شناخته شده مراجعه کنند.

وی ادامه داد: متاسفانه بهانه اسکان ارزان قیمت مسافران و زائران یکی از شگردهای برخی متهمان است که موجب بروز خسارت به مسافران می شود.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۲
کلمات انگلیسیی درست و غلط ( Incident) جذابیتش از خود خبر بیشتر بود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار