رئیس اتحادیه هتلداران خراسان رضوی گفت: جامعه هتلداران برای آنکه زیرمجموعه سازمان میراث قرار گیرد با چالش‌های زیادی مواجه بوده است و در حال حاضر تشکیل نشده و وظایف آن را اکنون اتحادیه به عهده دارد.
کد خبر: ۶۵۴۱۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳ 11 September 2018
به گزارش تابناک رضوی؛ محمد قانعی در خصوص تشکیل جامعه هتلداران بیان کرد: جامعه هتلداران در مشهد در سال 71-72 برای آنکه تَشَکُلی داشته باشند در این سال‌ها جامعه‌ای به نام جامعه هتلداران ایجاد کردند، بعد‌ از آنکه قانون نظام صنفی الزام کرد هتل‌ها اتحادیه داشته باشند اتحادیه هتلدارها در سال 76 تشکیل شد و قانونا به فعالیت پرداخت.
 
وی ادامه داد: درسال 95 قانون نظام صنفی مورد سوال بعضی از مسئولین بخش گردشگری استان قرار گرفت چون در بسیاری از شهرهای دیگر تعداد هتل‌ها کم است و اتحادیه نداریم لذا در قالب تَشَکُل جامعه هتلداران (ngo) فعالیت داشته‌اند.
 
وی در خصوص جامعه هتلداران ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی برای آنکه سازماندهی انجام دهد به قانون نظام صنفی اعتراض داشته و گفته است اتحادیه نباید امور اصنفی را پیگیری کند، درهیات دولت نیز برنامه‌ای تصویب شد که این اتحادیه از نظام اصناف گرفته شده و به سازمان گردشگری منتقل شود. این موضوع در برنامه پنج ساله ششم قرار گرفت و بنا شد در قالب یک تَشَکُل گردشگری خاص و ویژه شکل بگیرد.
 
رئیس اتحادیه هتلداران خراسان خاطر نشان کرد: در حال حاضر جامعه هتلداران تشکیل نشده‌ و با چالش‌های بسیارمواجه است با توجه به اینکه صحبت از وزارت گردشگری نیز مطرح است و ممکن است تغییراتی در این موضوع شکل بگیرد اتاق اصناف هم به این موضوع اعتراض داشته وآن را در وزارت صنعت و معدن مطرح کرده‌است.
 
قانعی عنوان کرد: با این وجود در مشهد تَشَکُلی که جایگزین اتحادیه شود تشکیل نشده و در حال حاضر اتحادیه امور این صنف را برعهده دارد، هر زمانی که تَشَکُلی زیر نظر چه سازمان گردشگری چه واحد دیگری که مرتبط با این امور باشد شکل بگیرد می‌تواند این جا به جایی انجام شود.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار