با حضور سفیر جمهوری‌اسلامی افغانستان در ایران:
سالن خروج و مراجعت اتباع افغانستانی با حضور سفیر جمهوری‌اسلامی افغانستان در مرز دوغارون به بهره برداری رسید .
کد خبر: ۶۵۴۱۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۳ 11 September 2018
به گزارش تابناک رضوی؛ نصیر احمدنور سفیر جمهوری اسلامی افغانستان دراین مراسم ضمن تقدیر و تشکر از دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران، این کشور را یکی از همسایگان حامی و پشتیبان برای مردم افغانستان دانست و بر همکاری این دو کشور از سال‌های گذشته تاکنون تأکید کرد.

وی  گفت:  اشتراک فرهنگی بین دو کشور ایران و افغانستان و ارائه خدمات دولت جمهوری اسلامی ایران به اتباع کشور افغانستان این ارتباط را دوچندان کرده و خدمات به این افراد در مرز دوغارون به عنوان تنها معبر زمینی رسمی در کشور ایران به صورت بسیار مطلوب انجام می‌شود.
 

آغاز اجرا طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی از مرز دوغارون 


محمد عجمی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی هم در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما از آغاز اجرا طرح خروج و مراجعت اتباع افغانستانی، دارای کارت آمایش وگذرنامه خانواری از طریق مرز دوغارون خبر داد و گفت: برخی از اتباع کشور افغانستان حدود سه دهه است که با کارت آمایش در ایران زندگی می‌کنند و تا کنون امکان خروج و مراجعت برای آن‌ها وجود نداشت.
 
وی افزود: با اجرای این طرح زمینه‌ای فراهم شده تا این افراد بدون هیچ دغدغه‌ای برای دیدن اقوام خود در افغانستان و  سر و سامان دادن امور اداری و تجاری خود به کشور خود برگردند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت:با اجرایی شدن این طرح اتباع افغانستانی دارای کارت آمایش و گذرنامه خانواری می‌توانند بعد از مهلت خروج یک ماهه ومراجعت به ایران در بازگشت کارت آمایش خود را عودت و از مزایای آن استفاده کنند واین افراد از شرایط تحت پوشش قرارگرفتن کارت آمایش خارج نمی شوند.

وی درمورد گذر نامه خانواری اتباع خارجی هم گفت: براساس این تفاهم نامه اتباعی که گذرنامه خانواری ان‌ها تا ۳۱/ ۳ / ۹۵ اعتبار داشته می‌توانند جهت تمدید روادید ۶ ماهه تا ۲۶ شهریور ماه سال جاری سریعا به دفاتر خدمات اتباع خارجی مراجعه و روادید خودرا تمدید کنند که دراین صورت این افراد نیز می‌توانند از مزایای طرح خروج ومراجعت استفاده کنند .

مرز دوغارون یکی از معتبرترین معبر‌های رسمی کشور ایران است و روزانه حدود ۱۵۰۰ تبعه خارجی از این مرز به کشور افغانستان تحویل داده می‌شود.
 
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار