طی تفاهم نامه‌ای مقرر شد؛
به منظورگسترش همکاری‌های علمی، آموزشی و درمانی میان ایران و افغانستان، نماینده وزارت بهداشت صحت عامه کشور افغانستان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد بازدید کرد.
کد خبر: ۶۴۱۰۵۲
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷ 08 August 2018

به گزارش تابناک رضوی؛ دکتر مجروحی مدیر کل بین الملل وزارت صحه عامه افغانستان به همراه دکتر اسدی لاری، مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ضمن نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در جریان توانمندی های علمی، درمانی و آموزشی این دانشگاه قرار گرفتند.

دکتر سیامک زارعی، مدیر امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه این بازدید اظهار کرد: پیرو بازدید دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و درمان از کشور افغانستان مقرر شد در زمینه های آموزشی تفاهم نامه ای با نماینده وزارت صحه افغانستان مبنی بر همکاری در جهت آموزش پزشکان افغانستانی منعقد شود.

وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته فرصت‌هایی در حیطه‌های آموزشی مختلف از جمله جراحی قلب وپیوند کلیه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و به ویژه در بیمارستان امام رضا(ع) در اختیار پزشکان افغانستانی گذاشته شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نماینده وزارت صحت عامه افغانستان نیز ضمن قدردانی از همکاری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گسترش همکاری های علمی، آموزشی و درمانی تاکید کرد: قرار است آموزش پزشکان در رشته های جراحی مغز،جراحی سینه، تشخیص آزمایشگاهی ،تشخیص و درمان، سرطان با همکاری این دانشگاه انجام شود.

مجروحی با اشاره به مشترکات زبان، دین، فرهنگ و موقعیت‌های جغرافیایی کشورهای ایران و افغانستان عنوان کرد: از این ظرفیت می توان در زمینه‌های توریسم سلامت استفاده نمود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان کانون اولیه آموزش در این تفاهم‌نامه است اما دیگر دانشگاه‌ها نیز می‌توانند درامر آموزش پزشکان افغانی مشارکت داشته باشند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار