سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی از پذیرش 1268 دانشجو معلم در این دانشگاه از مهرماه جاری خبر داد.
کد خبر: ۶۳۹۸۷۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶ 06 August 2018

به گزارش تابناک : رمضانعلی نیری در نشست خبری با اصحاب رسانه که در اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: استان خراسان رضوی دو پردیس و 4 واحد دانشگاهی فرهنگیان دارد. از 16 رشته مصوب در دانشگاه فرهنگیان کشور تمام آنها را داریم فقط برخی سال‌ها با توجه به سیاست‌های پذیرش دانشجو ممکن است در برخی رشته‌ها پذیرش نداشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی قطب علوم پایه در کشور محسوب می‌شود، ادامه داد: برای سال جاری در اکثر رشته‌ها پذیرش داریم. در پردیس شهید هاشمی نژاد که در سال گذشته فقط در رشته‌های علوم تربیتی، تربیت بدنی و استثنایی ورودی داشتیم امسال در 11 رشته پذیرش دانشجو انجام می‌شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی یادآور شد: در مجموع 506 نفر اول مهر در پردیس خواهران پذیرش می‌شوند. در مجموعه پردیس برادران و واحدهای تابعه 762 دانشجو در اول مهر خواهیم داشت. همچنین 789 نفر فارغ التحصیل در کارشناسی پیوسته خواهیم داشت و 196 نفر هم از دانشجویان ناپیوسته فارغ التحصیل می شوند، البته آنها به تعداد معلمان آموزش و پرورش اضافه نخواهد شد زیراآنها کاردانی داشته‌اند و قبلا معلم بوده‌اند و در دانشگاه فرهنگیان کارشناسی گرفته‌اند.

نیری افزود: دانشجویانی که وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند امکان ادامه تحصیل تا بالاترین سطوح تحصیلی را دارند. در کنکور کارشناسی ارشد سال جاری 30 رتبه یک رقمی و دورقمی از دانشگاه فرهنگیان استان داشته‌ایم.

وی در خصوص وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه‌‌های فرهنگیان همان مراکز تربیت معلم سابق هستند.در تمام کشور مراکز تربیت معلم قدمت بالا دارند و نیازمند بازسازی‌اند، با این وجود خوشبختانه ظرفیت‌های خوبی در استان داریم. به طور مثال با افتتاح ساختمان جدید واحد علامه طباطبایی سبزوار امکانات بسیار خوبی خواهد داشت. واحد نیشابور ساختمان قدیمی دارد اما امکانات بسیار خوبی دارد. پردیس بهشتی از نظر امکانات خوابگاهی بازسازی شده است. امکانات ورزشی، سالن همایش و... دارد و در مجموع از پردیس‌های خوب کشور محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار