معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی اعلام کرد؛
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: در دو سال گذشته حدود 4500 زوج در این استان از طلاق منصرف شده‌اند.
کد خبر: ۶۳۹۱۲۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۸ 04 August 2018
به گزارش تابناک خراسان رضوی؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی گفت: در دو سال گذشته حدود 4500 زوج در این استان از طلاق منصرف شده‌اند.
 
غلامحسین حقدادی با اعلام این خبر اظهار کرد: بهزیستی خراسان رضوی از دو سال گذشته طرحی در خصوص کاهش آسیب اجتماعی طلاق را با همراهی دادگستری این استان آغاز کرد که در قالب این طرح، تمام کسانی که می‌خواهند طلاق بگیرند باید قبل از آن حتما نزد مشاور بروند.
 
وی ادامه داد: با اجرای پایلوت این طرح در خراسان رضوی، این استان از معدود استان‌هایی بوده که رشد طلاق در آن منفی شده است.
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی عنوان کرد: این طرح در حال پیشروی بوده و نتایج آن درخشان بوده که 10 استان کشور نیز تقاضای اجرای آن بوده اند، ضمن اینکه این طرح مورد تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای اجتماعی کشور نیز قرار گرفته است.
 
حقدادی افزود: متاسفانه در گناباد که یک شهر مذهبی است و بافت سنتی آن نیز حفظ شده، بالارفتن طلاق نگران کننده بوده، البته این شهرستان در بحث طلاق در رتبه‌های اول استان نیست و در رتبه چهاردهم یا پانزدهم استان قرار دارد.
 
معاون امور اجتماعی بهزیستی خراسان رضوی با بیان اینکه نگران این هستیم که در سال‌های آینده آمار طلاق در گناباد بالاتر رود، خاطرنشان کرد: بایستی قبل از اینکه سرعت رشد طلاق در این شهرستان بیشتر شود با برنامه ریزی و فرهنگ سازی، در جهت کاهش این آسیب اقدام شود.

 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار