اکران فیلم ویژه ناشنوایان در پردیس سینمایی هویزه مشهد مقدس کلید خورد.
کد خبر: ۶۳۹۱۱۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۳ 04 August 2018

به گزارش تابناک خراسان رضوی؛ پردیس سینمایی هویزه برای دومین‌بار میزبان یک اکران ویژه برای ناشنوایان و کم‌شنوایان بود. سینمای اشاره (ناشنوا) در جهت ارتباط گسترده جامعه ناشنوا و کم شنوا با تمام جامعه برنامه‌ریزی شده و پردیس سینمایی هویزه بعد از استقبال از فیلم «چهارراه استانبول» ساخته مصطفی کیایی در دومین اکران فیلم برای ناشنوایان فیلم «تگزاس» را به زبان اشاره طبیعی برای تماشاگران به نمایش در آورد.

استقبال تماشاگران از این برنامه بسیار خوب بود و طبق صحبت‌های سامان وکیلی، مسئول برگزاری سینما اشاره در مشهد، این اکران‌های ویژه برای ناشنوایان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: طرح سینمای اشاره (ناشنوا) قرار است برای فیلم‌های دیگری هم اجرا ‎شود و آن‌ها هم با همین شیوه و به همراه لب‌خوانی و زیرنویس برای تماشاگران ناشنوا و کم شنوا به نمایش درمی‌آیند.

وکیلی افزود: مجموعه سینما اشاره باتوجه به اقلیت‌بودن جمعیت ناشنوایان تصمیم گرفتند فیلم‌ها را برای ناشنوایان ترجمه کنند و تقریبا 5 فیلمی بود که بچه‌های سینما اشاره ترجمه کردند و با استقبال فوق‌العاده ناشنوایان مواجه شد، امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

مسئول برگزاری سینما اشاره در مشهد در رابطه با برنامه‌های آینده سینما اشاره برای ناشنوایان گفت: بحث تهیه‌کنندگان فیلم‌ها است و باید آن‌ها فیلم را در اختیار ما قرار دهند و زمانی که فیلم روی پرده است با ما میزان همکاری بالاتر داشته باشند.

منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار