دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی گفت: موضوع فروش سگ در نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان مشهد پس از بررسی به متولی آن تذکر داده می‌شود.
کد خبر: ۶۳۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶ 16 July 2018

به گزارش تابناک : عبدالله ارجاعی در رابطه با فروش سگ در نمایشگاه بین‌المللی مشهد گفت: ما قبول کردیم که زندگی شهری داشته باشیم اگر قرار باشد دام و طیور را در خانه‌های خود نگهداری کنیم دیگر زندگی ما با شیوه‌های سنتی و روستایی چه تفاوتی دارد؟!

دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی با بیان اینکه زندگی جمعی در شهر و بهداشت با هم‌زیستی با حیوانات در خانه‌ها سازگاری ندارد، ادامه داد: اگر افرادی به‌هر دلیلی می‌خواهند در خانه حیوان خانگی داشته باشند باید محیط زندگی خود را عوض کنند.

وی اظهار کرد: هم‌زیستی انسان و حیوان در زندگی شهری و بهداشتی مورد پذیرش قرار نمی‌گیرد.

ارجاعی اضافه کرد: اگر زودتر متوجه فروش سگ در نمایشگاه بین‌المللی مشهد می‌شدم، حتما به آنها تذکر می‌دادم هرچند که مدیران شهر هم باید این موضوع را در نظر می‌داشتند و آن را رعایت می‌کردند.

دبیر ستاد امر به‌معروف و نهی ازمنکر خراسان رضوی بیان کرد: باید روی فرهنگ شهروندی و به‌خصوص فرهنگ آپارتمان‌نشینی در شهر کار کرد و مردم را با فرهنگ درست شهرنشینی آشنا کرد.

وی بیان کرد: من فکر نمی‌کنم فرهنگ نگهداری سگ و تبدیل شدن آن به‌عضوی از خانواده در جامعه ما در حال وقوع باشد و این پدیده فراگیر نیست، نمی‌توان نمونه‌هایی که دیده می‌شود را تعمیم کلی داد.

 

 

منبع : فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار