مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی گفت: راه‌اندازی اتوبان مشهد به هرات قطعا سهم تبادلات فرهنگی میان دو منطقه را افزایش می‌دهد.
کد خبر: ۶۱۹۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸ 17 June 2018

به گزارش تابناک رضوی؛ ابوالفضل مکرمی‌فر اظهار داشت: افغانستان دارای پیشینه تاریخی است و روابط اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی مناسبی نیز در این پیشینه با خراسان رضوی داشته و راه‌اندازی اتوبان مشهد به هرات می‌تواند تبادلات فرهنگی میان دو منطقه را افزایش دهد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی افزود: ظرفیت‌های مناسبی در مشهدمقدس برای ورود و سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران افغانستانی وجود دارد و ما نیز از حضور سرمایه‌گذاران افغانستان استقبال می‌کنیم.

مکرمی‌فر خاطرنشان کرد: میان ایران و افغانستان اشتراکات فرهنگی زیادی وجود دارد و آماده هستیم در صورت تمایل افغانستانی‌ها در موزه بزرگ خراسان بخشی از این تمدن و فرهنگ افغانستان را به نمایش بگذاریم. همچنین در حوزه اقتصادی نیز می‌توان در زمینه راه‌اندازی رستوران افغانستانی‌های مقیم مشهد برنامه ریزی صورت داد.

وی ادامه داد: یکی از اتفاقات دیگری که در آینده نزدیک در مشهد رخ خواهد داد راه‌اندازی نمایشگاه بین المللی جهانگردی است و در این زمینه در صورت آمادگی افغانستانی‌ها تمایل داریم آنها نیز در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار