رئيس پليس راهور خراسان رضوی شرایط ضبط و ابطال گواهينامه رانندگان متخلف و حادثه‌ساز را تشریح کرد. 
کد خبر: ۵۸۷۸۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۵ 08 April 2018

به گزارش تابناک رضوی، علي‌رضا حاجي‌زاده اظهار کرد: مأموران پليس راهنمايي‌ورانندگي هم‌زمان با صدور قبض جريمه به صورت تسليمي يا ثبت توسط دوربين، گزارش تخلفات مندرج در جدول ذيل اين ماده را با ذكر شماره و نوع گواهينامه راننده به اجرائيات راهنمايی‌  و رانندگي ارسال مي‌کنند و اداره اجرائيات متناسب با نمرات منفي مندرج در جدول مذكور با آنان رفتار مي‌کنند.


وی ادامه داد: برابر مقرارت رانندگی چنانچه براي بار اول راننده متخلف 30 نمره منفي كسب کند، گواهينامه او به مدت سه ماه ضبط و در پايان مدت مزبور با پرداخت مبلغ 60 هزار تومان جريمه به نفع خزانه عمومي مسترد مي‌شود.
حاجی‌زاده تصریح کرد: پس از اعمال مقررات موضوع بند (1) چنانچه در اثر ارتكاب تخلفات جديد، به ميزان 25 نمره منفي به متخلف تعلق گيرد، گواهينامه او به مدت شش ماه ضبط و پس از انقضاء مدت مزبور و با پرداخت مبلغ 90 هزار تومان جريمه به نفع خزانه عمومي مسترد مي‌شود.


وی خاطرنشان کرد: پس از اعمال مقررات موضوع بند (2) چنانچه در اثر ارتكاب تخلفات جديد به ميزان 20 نمره منفي به متخلف تعلق گيرد، گواهينامه راننده متخلف ابطال مي‌شود و بعد از يك سال از تاريخ ابطال گواهينامه، فرد مي‌تواند برابر مقررات و پس از طي دوره آموزشي و پرداخت مبلغ 150هزار تومان به نفع خزانه عمومي گواهينامه جديد دریافت کند.


رئیس پلیس راهور خراسان رضوی افزود: ضبط گواهينامه رانندگان متخلف به اين معنا است كه رانندگي براي رانندگان در اين مدت ممنوع بوده و كساني كه در مدت ضبط گواهينامه مبادرت به رانندگي کنند به مراجع قضائي معرفي و به مجازات مقرر براي رانندگي بدون گواهينامه محكوم مي‌شوند.

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار