رئیس هیات اقتصادی هندوستان علاقه مندی این کشور را برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در ایران اعلام کرد.
کد خبر: ۵۷۸۶۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱ 13 March 2018

به گزارش تابناک : "راج شاه" که در راس هیئتی از تجار و سرمایه گذاران هندی با معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در مشهد دیدار کرد با ابراز علاقه برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری خراسان رضوی افزود: این سرمایه گذاری می تواند در قالب ساخت هتل پنج ستاره، مراکز خرید و تفریحی و همکاری با شهرداری مشهد باشد.

او با اشاره به سرمایه گذاری اعضای این هیات در بخش خانه سازی و تولید برق در کشورهای سوریه و عراق گفت: مدیریت پسماند و تصفیه آب به روش پلاسما، صنایع معدنی و گوگرد، رنگ سازی و تولید رنگدانه نیز از دیگر بخشهای مورد علاقه سرمایه گذاران هندی در ایران است.

رئیس هیات اقتصادی هندوستان  برای سرمایه گذاری دربخش انرژی های بادی و خورشیدی ،معدن ،آی.تی ،صنایع رنگ سازی و ساخت سد، طرحهای نیروگاهی، راه آهن و خطوط انتقال انرژی  نیز ابراز علاقمندی کرد.

راج شاه با ابراز علاقه به ایران افزود: برای سرمایه گذای در ایران علاقه بسیار داریم و در صورت رفع دیوان سالاری و فراهم شدن اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری، امضای قرارداد همکاری به سرعت انجام خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی  هم  در این دیدار با اشاره به سرمایه گذاری 580 میلیون دلاری خارجیان امسال در این استان گفت: این سرمایه گذاری خارجی با مشارکت شرکتهای فرانسوی و چینی انجام شده است.

علی رسولیان افزود:با توجه به مشکل کمبود آب در خراسان رضوی برای همکاری سرمایه گذاران هندی در حوزه کشاورزی و تصفیه آب و فاضلاب و استقبال از سرمایه گذاران هندی در حوزه تولید برق از انرژی خورشیدی و بادی و  نیز صنعت آی.تی آماده هستیم.

 او گفت: هجدهمین شریک تجاری خراسان رضوی و ششمین شریک تجاری ایران به حساب می آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی با اشاره به میزبانی مشهد از 30 میلیون گردشگر و زائر در سال گفت:خراسان رضوی محور ترانزیت کالا به افغانستان و آسیای مرکزی است.

رسولیان با برشمردن ظزفیتهای خراسان رضوی از جمله تولید سالانه 650هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز خانگیران سرخس  و صدور300 هزار تن از این تولیدات ،وجود بیش از 6 هزار واحد صنعتی پیشتاز در صنایع غذایی، مصالح ساختمانی، فرش و موکت و صنایع خودرو،دارابودن رتبه های ممتاز در زعفران، پسته و گیاهان دارویی و وجود بیش از 44ماده معدنی در این استان آمادگی خراسان رضوی را برای  همکاری با تجار و سرمایه گذاران هندوستان  اعلام کرد.

 

 

منبع : صدا و سیما 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار