معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: در سال ۹۸، اولین محصلان نظام جدید با مدرک دیپلم ۱۲ ساله، فارغ‌التحصیل می‌شوند.
کد خبر: ۵۷۸۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸ 12 March 2018

به گزارش تابناک : علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص «حذف کنکور فارغ‌التحصیل هنرستان»، اظهار داشت: در طول سال‌های گذشته از حدود ۴۳ رشته فنی و حرفه‌ای، فارغ‌التحصیلان حدود ۳۱ رشته بدون آزمون و با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی پذیرفته می‌شدند.

وی ادامه داد: برای سال ۹۸ ـ۹۷ رشته‌های دیگر نیز به این شکل پذیرفته می‌شوند و برای هیچ رشته‌ای کنکور برگزار نمی‌شود و دانش‌آموزانی که مدرک پایه یازدهم دارند، بدون کنکور وارد آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای و دانشگاه علمی ـ. کاربردی می‌شوند.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: سال ۹۸ اولین سالی است که فارغ‌التحصیلان نظام جدید با مدرک دیپلم ۱۲ ساله فارغ‌التحصیل می‌شوند و بنا بر قانون پنجم و ششم توسعه که وزارت علوم مکلف شده است، کاردانی پیوسته را در دانشگاه فنی و حرفه‌ای اجرا کند، دانش‌آموزان فنی وحرفه‌ای و کاردانش به صورت کاردانی ادامه تحصیل می‌دهند.

زرافشان بیان داشت: این افراد در برنامه پنج‌ساله‌ای که تدوین می‌شود، سه سال در آموزش و پرورش درس می‌خوانند و دو سال نیز بدون آزمون وارد آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای می‌شوند و مدرک کاردانی می‌گیرند.

 

 

 

منبع : فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار