نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نفع کشور نیست و برای رفع مشکلات باید به این وزارتخانه فرصت داد.
کد خبر: ۵۷۷۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷ 11 March 2018

به گزارش تابناک : سید حسن حسینی شاهرودی روز یکشنبه افزود : زمان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ‌واسطه نگرانی که در شب عید برای حقوق و دستمزد 40 میلیون اعضای تأمین اجتماعی و بازنشسته پیش می‌آید، به کشور لطمه می‌زند.
وی اظهارداشت : نکته اصلی این است که در چه شرایطی باید استیضاح صورت گیرد و این مقوله وقتی در مجلس بیان می‌شود به‌نوعی نگرانی را در این وزارتخانه بوجود می‌آورد.
وی خاطرنشان کرد : اگر این استیضاح رای نیاورد، مدت‌ها تأثیر منفی خودش را در وزارتخانه خواهد گذاشت تا دوباره به حالت عادی بازگردد و اگر روی بیاورد بازهم چند ماه باید منتظر بود که وزیر جدید معرفی شود و باید درک کرد که از خودِ استیضاح مهم‌تر، زمان آن است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد : امروز دادن شوک به این وزارتخانه به واسطه استیضاح وزیر، در اوج مشکلات حقوق و صندوق‌های متعددی که زیرمجموعه این وزارتخانه هستند، ازجمله صندوق تأمین اجتماعی، فولاد و کارآفرینی و منابع بزرگ اعتباری که باید ماهانه مبلغی را برای حقوق مردم پرداخت کنند، صحیح نیست.
حسینی تصریح کرد : 40 میلیون نفر از جامعه آماری کشور، زیر پوشش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند و از سوی دیگر شرایط نامطلوب اقتصادی که گرفتار آن هستیم باید در این استیضاح به صورت ویژه دیده شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : هزینه‌های متقبل شده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای طرح تحول سلامت با این استیضاح معلق می‌ماند و باعث افزایش بدهکاری کلان دولت و صندوق به وزارت بهداشت و درمان می‌شود.
وی ادامه داد : بنده اعتقاد دارم که ربیعی تمام تلاش خودش را برای این وزارتخانه به‌کار بسته اما مشکل بیشتر ساختاری و ریشه‌ای است و همچنین وی تحرکات بسیار خوبی را داشته اما وارث شرایط نامناسبی است که دولت و مجلس باید به آن‌ها سامان دهد و از سوی دیگر بنده معتقدم که باید فرصت بیشتری را به این وزیر دهیم تا برنامه‌هایش عملیاتی شود.
استیضاح علی ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی روز سه شنبه هفته جاری برگزار می شود.

 

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار