رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: سازمان تأمین اجتماعی از بهمن سال قبل (سال 95) به بیمارستان های این دانشگاه بدهکار است و کار به جایی رسیده که شرکت های تجهیزات پزشکی بدون پول نقد وسیله پزشکی به بیمارستان نمی دهند.
کد خبر: ۵۷۴۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶ 04 March 2018

به گزارش تابناک : عباسعلی کریمی روز یکشنبه در مراسم معرفی دو داروی جدید ایرانی در بیمارستان شریعتی افزود: بدهی سازمان تأمین اجتماعی به بیماستان های دانشگاه علوم پزشکی تهران، کار خدمت رسانی به مردم را دچار مشکل کرده است، پزشکان و کادر بیمارستانی و اعضای هیات علمی ماههاست مطالبات خود را دریافت نکرده اند و ناراحت هستند.
وی گفت: وقتی پزشکان تمام وقت و هیات علمی و کادر بیمارستانی ناراحت هستند و تجهیزات یمارستانی به روز نمی شود، چه انتظاری دارید که خدمت رسانی به مردم رضایت بخش باشد.
کریمی افزود: اعتباراتی که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می گیرد را به سه بخش تقسیم می کنیم، پرداخت مطالبات پرسنلی اعم از پزشکان و غیر پزشکان در اولویت است، بعد از آن پول تجهیزات و دارو پرداخت می شود و سوم هزینه های تغذیه را پرداخت می کنیم و تلاش می کنیم که با مدیریت هر سه بخش کار انجام شود.
وی گفت: برای مطالبات پرسنل توانستیم پرداختی ها را به شهریور برسانیم و اکنون چهار تا پنج ماه عقب هستیم که تقریبا طبیعی است البته پرداختی به پزشکان دو یا سه ماه عقب تر است و به هر حال تلاش می کنیم وضعیت را اداره کنیم تا برای خدمات رسانی بیمارستان ها از جمله بیمارستان شریعتی مشکلی پیش نیاید.
کریمی افزود: امیدوارم سازمان تأمین اجتماعی آبروداری کند تا برای تهیه دستکش و لوازم مصرفی بیمارستان دچار مشکل نشویم، اکنون پول دستکش و لوازمی که بهمن پارسال خریداری کرده ایم را هم نتوانسته ایم پرداخت کنیم، در حالی که قیمت آن دو برابر شده است و شرکت های تجهیزان پزشکی اعلام کرده اند که از این پس فقط به صورت نقد به بیمارستان ها تجهیزات می دهند.
وی گفت: من همیشه سعی کرده ام مسائل منفی و مشکلات را در مجامع عمومی مطرح نکنیم و با بیان مسائل مثبت امیدواری ایجاد کنم اما مشکلات به قدری زیاد شده که مجبور شدم در این جلسه بخشی از آن را بازگو کنم امیدوارم کار به جایی برسد که در کنار خدمات رسانی به مردم بتوانیم به تحقیقات و آموزش هم به نحو شایسته رسیدگی کنیم.

 

 

 

منبع : ایرنا 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار