به گزارش تابناک : سیدحمید موسوی در حاشیه این بازدید با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات آستان قدس رضوی برای ورود به حوزه سوغات فرهنگی زائر رضوی، بیان کرد: حمایت از تولیدکنندگان صنایع دستی و سوغات نیز در همین قالب امکان‌پذیر است.

وی اقدامات آستان قدس رضوی را در زمینه سوغات فرهنگی زائر مثبت ارزیابی کرد و افزود: علاوه بر کیفیت مطلوب کالاهای عرضه شده؛ تنوع کالاهای فرهنگی موجود نیز قابل توجه است.

 مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی با تأکید بر لزوم توسعه این قبیل فروشگاه ها در سایر نقاط شهر مشهد مقدس، خاطر نشان کرد: در این راستا باید از ظرفیت های آستان قدس رضوی و دیگر سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه سوغات زائر استفاده کرد.

موسوی با اشاره به اثرات مثبت ساماندهی بازار سوغات فرهنگی زائر، تصریح کرد: این اقدام باعث می‌شود زائران سوغاتی را از مشهد به یادگار ببرند که نماد فرهنگی این منطقه است.

وی با تاکید بر حضور موثر متولیان حوزه سوغات فرهنگی مشهد مقدس در سایر  نمایشگاه‌ها و همایش‌های در نقاط مختلف کشور، ادامه داد: تحقق این مهم، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال را به دنبال دارد.

مدیرکل امور فرهنگی زائران استانداری خراسان رضوی برند سازی در حوزه سوغات فرهنگی زائر رضوی را یکی از ضروریات دانست.

گفتنی است؛ فروشگاه رضوی، در مساحتی بالغ بر 3000 مترمربع در قالب 30 غرفه به عرضه انواع کالاهای سوغات فرهنگی زائر رضوی در بخش‌های مختلف شامل کتاب، محتوای دیجیتال، آرایه، وسایل عبادی، دیداری- شنیداری، لوازم کاربردی، سرگرمی و پوشاک اختصاص دارد؛ این فروشگاه در طبقه همکف هتل «بهار» مشهد واقع در خیابان شیرازی، بین شیرازی دو و چهار و در فاصله کمتر از 100 متری حرم مطهر رضوی واقع است.

 

 

منبع : برنا