نوید محمودی معتقد است که سریال سایه‌بان تنها تلاش دارد واقعیت زندگی کارگران را نشان بدهد و به دنبال تلخ کردن تماشاگر خود نیست.
کد خبر: ۵۴۷۴۱۶
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵ 03 January 2018

به گزارش تابناک : نوید محمودی معتقد است که سریال سایه‌بان تنها تلاش دارد واقعیت زندگی کارگران را نشان بدهد و به دنبال تلخ کردن تماشاگر خود نیست.

نوید محمودی که به همراه برادرش سریال سایه‌بان را ساخته است؛ با اشاره به استقبال مخاطبان از سریال "سایه‌بان" به ایلنا گفت: ‌ این سریال جنسی از داستان‌گویی را روایت می‌کند که در آن به عمق زندگی افراد نفوذ کرده و به خصوص به زندگی برخی افراد جامعه همچون کارگران بسیار نزدیک شده است.

وی ادامه داد: در بیشتر آثار سینمایی یا تلویزیونی که به مقوله کار یا کارگری می‌پرداختند فقط به داستان مدیر کارگاه توجه می‌شده یا کارگران بهانه‌ای بودند برای آنکه فقط داستان روایت شود اما در سایه‌بان ما تلاش کردیم به مشکلات و درون زندگی کارگران به عنوان بخش مهمی از جامعه توجه کنیم.

محمودی ادامه داد: در این سریال ما تلاش کردیم نشان بدهیم به جز مدیران یک کارگاه یا کارخانه امکان دارد کارکنان و کارگرانی در آن کارگاه کار کنند که بیشتر از کارفرما به آن شغل نیاز داشته باشد.

محمودی با اشاره به اینکه تلاش شده در این سریال واقعیات زندگی بسیار نزدیک روایت شود، گفت: طرح اولیه سریال را حدود سه سال پیش ارائه کردیم البته در طی این مدت چند بار مدیران شبکه تغییر کردند ولی ما به گفت‌وگو ادامه دادیم و تلاش کردیم تا نگاه خود را به یکدیگر نزدیک کنیم اما مهم‌ترین مساله که توجه جدی به زندگی کارگران بود، مورد اتفاق نظر ما و مدیران قرار داشت.

وی ادامه داد: بعد از ساخت نیز ممیزی زیادی درباره سریال اعمال نشد البته ممکن است که برخی ممیزی‌ها و خطوط قرمزی که در سینما وجود نداشته باشد در تلویزیون وجود داشته باشد مثلا نشان دادن استعمال دخانیات در سینما بیشتر و راحت‌تر از تلویزیون است اما در تلویزیون ما باید این مساله را بسیار کم و در صورت نیاز انجام بدهیم زیرا مخاطب تلویزیون از همه قشری به خصوص کودکان هستند.

محمودی درباره تلخ بودن داستان سریال که بعضا بیننده را آزار می‌دهد، گفت: از زمانی که داستان سریال سایه‌بان شکل گرفت داستان به صورت طبیعی جلو رفت و اصلا ما به دنبال آن نبودیم که مثلا برای تاثیرگذاری و تحریک احساسات فضای تلخی را در سریال به وجود بیاوریم بلکه خود قصه به ما نشان داد که چگونه باید روایت شود.

وی ادامه داد: ‌داستان سریال سایه‌بان تلخ نیست بلکه واقعی است و این واقعیت از درون قصه آدم‌های مجموعه که در جامعه ما وجود دارند، نشأت می‌گیرند.

نوید محمودی درباره حضور محسن چاووشی در این سریال و روند همکاری با وی نیز گفت: ما به محسن چاوشی پیشنهاد دادیم و قصه سریال را برای وی تعریف کردیم و باهم درباره داستان و روند سریال گفت‌وگو کردیم همچنین آنونس و چند سکانس آماده سریال را به محسن چاوشی نشان دادیم.

تهیه‌کننده فیلم چند متر مکعب عشق ادامه داد: پیش از ساخت سریال، محسن چاوشی فیلم سینمایی چند متر مکعب عشق را دیده بود و آن را دوست داشت. در زمان ساخت سریال سایه‌بان نیز درباره ساخت قطعه با چاوشی گفت‌وگو کردیم هر چند پخش این اثر در تلویزیون و قصه آن نیز برای چاوشی جذاب بود و علاقه داشت تا با ساخت این ترانه با تماشاگران سریال ارتباط برقرار کند و دوست داشت تا هنرش در اختیار مخاطبان میلیونی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بعد از گفت‌وگو با چاوشی به یک ترانه‌ای رسیدیم و بعد از تایید ترانه؛ قطعه ساخته شد. ساخته شدن ترانه ویژه این سریال هم حدود سه هفته طول کشید. حال هم پخش این ترانه و استقبالی که از آن در سریال و شبکه‌های اجتماعی شده نشان می‌دهد مردم و مخاطبان مانند صاحبان کار از اثر راضی بودند.

 

 

 

منبع : خبرداغ

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار