دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالای خراسان رضوی گفت: طرح ساماندهی پوشاک برند هم از ابتدای امسال اجرایی شد و نمایندگی‌های پوشاک برند موظف شدند ۲۰ درصد از میزان فروش خود را در داخل استان تولید کنند.
کد خبر: ۵۰۷۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰ 11 October 2017

به گزارش تابناک : محمدابراهیم افشاری اظهار داشت: در 6 ماهه نخست امسال یک هزار و 158 میلیارد ریال کالای قاچاق در استان کشف و ضبط شد. این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل رشد 31 درصدی داشته است.

وی افزود: از این کشفیات، 89.7 درصد سهم نیروی انتظامی، 6.7 درصد گمرک، 2.3 درصد سازمان صنعت، معدن و تجارت و 1.3 درصد هم سهم مرزبانی بوده است. از کالاهای مختلف مکشوفه که شامل 16 قلم بوده است بیشترین ارزش با 120 میلیارد ریال مربوط به پارچه، 83 میلیارد ریال لوازم آرایشی و بهداشتی و 44 میلیارد ریال نیز فلزات گرانبها شامل مصنوعات طلا و نقره بوده است.

افشاری، ارزش ریالی البسه قاچاق کشف شده در این مدت را نیز 38 میلیارد ریال عنوان و ذکر کرد: مجموع ارزش ریالی کالاهای منتخب کشف شده در این مدت 412 میلیارد ریال بوده است.علاوه بر آن از ابتدای سال طرح‌های مختلف مقابله با قاچاق در راستای حمایت از تولید داخلی به ویژه کالاهایی که استان در تولید آن دارای مزیت است به اجرا درآمده که از جمله آن می‌توان به طرح مبارزه با مصنوعات نقره و طلای قاچاق در استان با محوریت مشهد اشاره کرد.

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی گفت: با اجرای این طرح‌ها در بحث نقره 575 کیلوگرم انواع مصنوعات در استان از چهار قاچاقچی عمده کشف و ضبط شد که ارزش ریالی آن بالغ بر 24 میلیارد ریال بود.

وی گفت: همچنین طرح ساماندهی پوشاک برند هم از ابتدای امسال اجرایی شد و نمایندگی‌های پوشاک برند موظف شدند 20 درصد از میزان فروش خود را در داخل استان تولید کنند.

افشاری با بیان اینکه در این دولت مقابله با قاچاق از شدت و حدت بیشتری برخوردار شده، گفت: این اقدامات آثار مثبتی به ویژه در یکی دو سال اخیر در حوزه تولید استان و بخش‌های دارای مزیت داشته است.


منبع : شهرآرا 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار