​مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از رشد 29 درصدی گازرسانی به 5 نیروگاه بزرگ تولید برق این استان طی ماه‌های ابتدایی امسال خبر داد.
کد خبر: ۴۲۴۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۸ 16 May 2017
به گزارش تابناک رضوی، سیدحمید فانی در این خصوص اظهار کرد: طی 45 روز ابتدایی سال 96، 446 میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش نیروگاهی استان شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 29 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: در این بین نیروگاه فردوسی با 143 میلیون متر مکعب بیشترین و نیروگاه مشهد با 48 میلیون متر مکعب کمترین آمار مصرف گاز طبیعی استان را به خود اختصاص داده‌اند.

فانی اضافه کرد: نیروگاه‌های طوس، نیشابور و شریعتی نیز به ترتیب با 117، 83 و 55 میلیون متر مکعب در رده‌های بعدی مصرف گاز قرار دارند.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی تصریح کرد: با آغاز فصل بهار و افزایش دما، شاهد کاهش مصرف گاز در بخش خانگی هستیم که این امر زمینه رفع محدودیت مصرف در بخش نیروگاهی را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به مزایای زیست محیطی فراوان جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت‌های مایع همانند گازوئیل و مازوت در نیروگاه‌ها گفت: افزایش گازرسانی به نیروگاه‌ها از نظر اقتصادی نیز مزایای بسیار زیادی در راستای توسعه استان و در نهایت کشور دارد. هم‌اکنون ضریب 99.8 درصد جمعیت شهری و 75 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار