پزشک طب اسلامی با بيان اين مطلب كه بهتر است در فصل بهار و تابستان از غذاهاي با مزاج سرد استفاده كرد، گفت: توصيه مي‌كنم در فصل بهار به جای غذاهای سنگین و گوشت قرمز، از گوشت پرندگانی مانند بلدرچین استفاده کنید.
کد خبر: ۲۲۸۱۹۵
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹ 11 May 2016

به گزارش تابناك رضوي، عمادالدین مسموعی، با بيان اين مطلب، اظهار كرد: با توجه به نزدیک شدن به تابستان و قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی گرم باید به این موضوع توجه داشته باشیم که مزاج‌ها نیز گرم‌تر می‌شوند که به این منظور مردم باید برای سلامتی خود مواردی را رعایت کنند.
وی افزود: با توجه به گرم شدن هوا در بهار و تابستان باید از خوردن زیاد گوشت پرهیز کرد چرا که باعث می‌شود گرمی و رطوبت بدن زیاد شده و فرد را بیمار کند.
این پزشک طب اسلامی خاطر نشان كرد: توصیه می‌کنم به جای خوردن غذاهای پرچرب و پر حجم از مقادیر زیادی میوه استفاده کنید تا بدن شما بتواند با شرایط آب و هوا کنار بیاید و به شرایط متعادل برسد؛ در فصل زمستان مواد زائد در بدن جمع می‌شوند و در تابستان با گرم شدن هوا‌‌ همان مواد زائد در بدن نمایان می‌شوند و باعث بروز بیماری‌های پوستی و کبدی خواهند شد.
مسموعي تصریح کرد: افراد باید از خوردن غذاهای شور، کله پاچه، گوشت گاو، خامه، ماست ترش و غذاهای کنسرو شده پرهیز کنند.
وي، با بیان این مطلب که با خوردن غذاهایی با طبیعت سرد به آغوش سلامتی بروید، ادامه داد: در فصل بهار و تابستان سعی کنید از غذاهایی با مزاج سرد استفاده کنید تا بتوانید به برگرداندن شرایط متعادل بدن موثر واقع شوید.
این پزشک طب اسلامی در پايان گفت: توصیه می‌کنم به جای غذاهای سنگین و گوشت قرمز از گوشت پرندگانی مانند بلدرچین استفاده کنید و با نوشیدن شربت‌های خنک مانند آب انار و سکنجبین به سلامتی‌تان کمک کنید.

منبع: فارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار