از ۱۵ اسفند ماه پارسال تاکنون؛
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا صبح هشتم فروردین ماه۷۳ هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی سفر کرده‌اند.
کد خبر: ۱۰۹۸۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۱ 29 March 2023

به گزارش تابناک رضوی،  یوسف بیدخوری اظهار کرد: افزود: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا صبح هشتم فروردین ماه ۷۳ هزار گردشگر خارجی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان و ترکمنستان به خراسان رضوی سفر کرده‌اند.

در ادامه معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی همچنین به میزان اقامت نوروزی اشاره کرد و گفت: میزان اقامت نوروزی از ۱۵ اسفند ماه پارسال تا صبح هشتم فروردین ماه کنونی ۶ میلیون و ۴۹ هزار و ۸۵ نفر-شب ثبت شد.

وی افزود: پنج میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۱۰ نفر از این میزان اقامت در کلانشهر مشهد به ثبت رسیده است.

بیدخوری با بیان این که در این مدت به صورت میانگین ۵۴ درصد و در مشهد ۵۳ درصد گنجایش اقامتی استان تکمیل شده است اظهار کرد: از میان واحدهای اقامتی رسمی، هتل‌ها با ۶۴۴ هزار و ۹۰۱ نفر - شب، خانه مسافرها با ۵۵۹ هزار و ۲۳۰ نفر - شب و هتل آپارتمان‌ها با ۳۲۲ هزار و ۳۴۸ نفر - شب به ترتیب بیشترین میزان اقامت را در این مدت به خود اختصاص داده‌اند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: کمترین میزان اقامت هم در اقامتگاه‌های بومگردی با ۴۴ هزار و ۷۷۴ نفر- شب بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار