شهردار منطقه ۱۱ مشهد مطرح کرد؛
شهردار منطقه ۱۱ مشهد در خصوص اقدامات سال نو این منطقه گفت: راه اندازی استخر پارک ملت و نصب ۳۶ المان در سطح شهر مشهد از جمله اقدامات شهرداری منطقه ۱۱ است.
کد خبر: ۱۰۹۶۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷ 15 March 2023

به گزارش تابناک رضوی، مهدی عرفانیان، شهردار منطقه ۱۱ در گفتگو با ستاد استقبال از بهار در خصوص اقدامات شهرداری منطقه ۱۱ در زمینه استقبال از بهار گفت: محدوده شهرداری منطقه ۱۱ از حد جنوب به بزرگراه وکیل اباد، از حد غرب به بولوار نمایشگاه، از حد شمال به بزرگراه امام علی و از حد شرق به بولوار آزادی منتهی می شود.

وی گفت: شروع برنامه های استقبال از بهار از نیمه شعبان تا نیمه رمضان ادامه دارد که ۸۸ سرفصل کاری در این زمینه در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه ۱۱ ابراز کرد: شاخص ترین اقدام که به عنوان عیدی سال نو در نظر گرفتیم، بازگشایی ضلع غربی خیابان شهید قانع در مجاورت زندان مرکزی در این هفته است. چندین سال این ضلع مسدود شده بود و با مساعدت های فرمانداری هم اکنون این خیابان، بولوار معلم را به آموزگار متصل و زمینه دسترسی راحت تر شهروندان را فراهم می کند.

عرفانیان اظهار کرد: راه اندازی خیابان مهدوی در بولوار شهید فخرایی حدفاصل خیابان معلم و آموزگار، همزمان با ایام پر خیر و برکت نیمه شعبان از اقدامات بسیار خوب در سطح منطقه ۱۱ بود. برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و ورزشی با موضوع مهدویت طی دو روز در این طرح اجرا شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی برگزاری برنامه های سال تحویل در فضای پارک ملت در کنار دو شهید را از دیگر برنامه های شهرداری دانست و گفت: نورپردازی از مسیر ورودی پارک ملت تا مزار شهدا، برگرفته از نورپردازی بین الحرمین صورت گرفت.

عرفانیان ابراز کرد: همزمان با نیمه شعبان نورپردازی با چهل گل لاله از میدان استقلال تا چهارراه میلاد اجرا شد. کتیبه هایی، برگفته از کاشی کاری های حرم روی نرده های میدان آزادی نیز نصب خواهد شد.

شهردار منطقه یازده مشهد افزود: طرح گذر نوروز از نیمه شعبان تا میلاد امام حسن با همکاری کسبه از ساعت ۸ و نیم تا ده ادامه دارد.

وی گفت: در ایام نوروز، اجرای تئاتر و گروه سرود در بوستان پارک ملت و چهل بازه از دیگر اقدامات شهرداری منطقه ۱۱ است.

شهردار منطقه ۱۱ اظهار کرد: در راستای زیبا سازی شهر، یک میلیون و پانصدهزار گل فصلی کاشته شده است و نکته حائز اهمیت اینکه این منطقه بیشترین تعداد گل را داراست.

وی رنگ آمیزی ۱۲ هزار متر جدول در طرح اسقبال از بهار را از دیگر اقدامات این منطقه دانست و گفت: شهرداری منطقه یازده، روزانه صد و سه تن زباله جمع آوری می کند.

شهردار منطقه یازده به اهمیت پارک ملت اشاره و ابراز کرد: پارک ملت مشهد با مساحت ۷۰ هکتار از مکان های گردشگری بزرگ و پارک های قدیمی مشهد است.


وی گفت: استخر پارک ملت نیاز به لایه روبی داشت و در زمستان لایه روبی انجام شده است و برای عید آماده می شود. با توجه به مشکلات آبی سال آینده این مکان به عنوان شبکه آبیاری منطقه به عنوان منبع ذخیره در نظر گرفته شده است.

قهرمانی ابراز کرد: ۳۶ المان در سطح شهر نصب شده است که ۲۰ المان به عنوان پهنه علم در چهل بازه و ۱۶ المان دیگر در بولوار دندان پزشکان، فرهنگ، معلم و بوستان ملت نصب شده است.

حمیده قهرمانی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه ۱۱ در ادامه خاطر نشان کرد: بهار طبیعت امسال با ماه مبارک رمضان همزمان شده و این منطقه با برنامه های فرهنگی اجتماعی و تربیتی آمادگی برای فصل جدید در ۲ بوستان پارک ملت و چهل بازه دارد.

وی افزود: در ماه رمضان در بوستان های شهر، برنامه های ورزشی به عنوان جام رمضان در چندین رشته برای بانوان در نظر گرفته شده است.

قهرمانی ابراز کرد: چادر زدن در سطح شهر ممنوع است و وظیفه اسکان بر عهده شهرداری نیست، اما در راستای پشتیبانی این مهم،‌شهرداری منطقه یازده از ۲۵ اسفند تا ۴ فروردین پذیرای زائرین در سالن گلسا دانشجوی ۲۹، امید زندگی سید رضی ۵۸ و مادر وکودک امامت ۴۹ خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار