مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور:
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در بسیج حقوقدانان، برگزاری باشکوه یادواره‌ها و اجلاسیه های شهدا با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و با هدف گذاری که کردیم در هر استان یک یادواره و در هر چند استان یک اجلاسیه برگزار می کنیم.
کد خبر: ۱۰۶۷۰۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۵ 12 September 2022

به گزارش تابناک رضوی، سرهنگ سهراب انبارکی با اشاره به برگزاری ۳۲ یادواره شهدای بسیج حقوق‌دانان در سراسر کشور طی سال گذشته ادامه داد: هشت اجلاسیه به منظور برگزاری کنگره بزرگداشت و معرفی شهدا تدوین شده است.
وی اضافه کرد‌: برگزاری این یادواره‌ها و اجلاسیه‌ها در واقع مقدمه راه‌اندازی کنگره ملی شهدای حقوقدان کشور است که سال آینده با استفاده از ظرفیت تمامی سازمان‌های بسیج حقوقدانان در تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد.
انبارکی با اشاره به تقدیم ۵۶۲ شهید حقوقدان در سطح کشور خاطرنشان کرد: شناخت سبک و شاخصه‌های زندگی و فعالیت شهدا می‌تواند نقش مؤثر برای مقابله با تهاجم فرهنگی داشته باشد و می توان هدف اصلی از برگزاری کنگره، اجلاسیه و یادواره های شهدا را زنده نگه داشتن و پاسداشت یاد و نام شهدا عنوان کرد به صورتی که تنظیم و نشر آثار فاخر شهدا یکی از دستاوردهای آن باشد، متاسفانه در سالیان اخیر نسبت به معرفی و زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا قوی عمل نشده است و امروز می طلبد که بی درنگ نسبت به این وظیفه انقلابی اهمیت ورزید تا نسل جوان کشور نیز با رهنمود ها و معرف شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آشنا شوند.
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: در آینده باید تولیدات ارزشمند از سیره و زندگینامه شهدا را جمع آوری کرد و به منظور تقویت روحیه فرهنگی و ایجاد فضای ایثار و شهادت در بین اقشار مختلف مردمی، اساتید دانشگاه، جامعه وکلا، کارشناسان رسمی دادگستری و دیگر آحاد جامعه منتشر کرد.
وی در پایان از حضور احتمالی مقامات قوه قضائیه، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، مسئولین ادارات دادگستری استان های شرق و جنوب شرق کشور به همراه خانواده معظم و معزز شهدای حقوقدان در اجلاسیه شهدای حقوقی همزمان با پنجم مهرماه در مشهد خبر داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار