معاون اجتماعي بهزيستي استان خبر داد:
در حال حاضر هيچ بانوي خودسرپرست يا سرپرست خانوار پشت نوبت حمايت در بهزيستي خراسان رضوي وجود ندارد و همه‌ي افراد واجد شرايط، تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۱۰۵۹۳۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۰ 31 July 2022

به گزارش تابناک رضوی شهره شاهرودی معاون اجتماعي بهزيستي خراسان رضوي، در این خصوص گفت: بر اساس آخرين ارزيابي، 16 هزار و 800 زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزيستي خراسان رضوي هستند كه نسبت به سال گذشته نزديك به 1500 نفر افزايش داشته است.
شهره شاهرودي گفت: اين در حالي است كه حدود 2 هزار نفر از افرادي كه پيش از اين تحت پوشش بوده‌اند از طريق بازتواني، استقلال معيشتي، ازدواج و ساير روش‌هاي توانمندسازي، از پوشش بهزيستي خارج شده‌اند.
به گفته شاهرودي بيش از 10 هزار و 500 نفر از اين زنان از بيمه درماني و بازنشستگي برخوردار هستند.
وي با بيان اينكه در خصوص بيمه‌هاي تكميلي زنان سرپرست خانوار، مذاكراتي با يكي از نهادهاي حاكميتي صورت گرفته است گفت: اميدواريم با همكاري اين نهاد و تأمين اعتبار لازم از سوي آنها 180 نفر از بانوان تحت پوشش كه نياز به درمان دارند را از بيمه‌ي تكميلي درمان برخوردار كنيم.
شاهرودي گفت: متأسفانه به دليل خشونت‌هاي خانگي، طلاق، استقلال زودهنگام دختران جوان و برخي رويدادهاي طبيعي مانند بيوه شدن زنان به جهت فوت همسر، تعداد زنان سرپرست خانوار در حال افزايش است و اميدواريم اعتبارات مورد نياز براي توانمندسازي اين طيف وسيع، تأمين شود.
وي از نيكوكاران خواست همت و تلاش بيشتري در اين زمينه داشته باشند و ادامه داد: اشتغال، استقلال اقتصادي، ازدواج، كارآفريني و دانش‌آموختگي از روش های توانمندسازي و مستقل شدن اين بانوان و جدا شدن آنها از پوشش سازمان‌هاي حمايتي است كه خيرين عزيز مي‌توانند با حمایت خود، شرايط اين استقلال را فراهم كنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار