فرمانده قرارگاه شمال شرق ارتش:
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نزاجا گفت: دشمن در تهاجم نظامی شکست خورده و می‌داند که نمی‌تواند در مقابل ما بایستد و شاهد این ادعا دوران دفاع مقدس است، ولی از آنجا که نیروی انسانی مهمترین مولفه در نیروهای مسلح است باید درباره ارتقای بصیرت و آگاهی سیاسی نیروی انسانی،جهادگونه تبیین کنیم.
کد خبر: ۱۰۵۰۳۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰ 13 June 2022

به گزارش تابناک رضوی، امیر سرتیپ رضا آذریان،ظهر امروز در هجدهمین گردهمایی سیاسی ویژه کارکنان یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران که به میزبانی قرارگاه منطقه‌ای شمالشرق نزاجا در مشهد مقدس برگزار شد اظهار داشت: دشمن در تهاجم نظامی شکست خورده و می‌داند که نمی‌تواند در مقابل ما بایستد و شاهد این ادعا دوران دفاع مقدس است، ولی از آنجا که نیروی انسانی مهمترین مولفه در نیروهای مسلح است باید درباره ارتقای بصیرت و آگاهی سیاسی نیروی انسانی،جهادگونه تبیین کنیم و به ویژه جوانانی که خدمت مقدس سربازی خود را طی می‌کنند را با اهداف، آرمان‌ها، پیشرفت‌ها و چالش‌های انقلاب آشنا کنیم.

سرتیپ دوم خداداد فلاح،معاون سیاسی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز اظهارداشت: تهاجم ترکیبی دشمن 5 مولفه اساسی دارد ؛ جنگ نظامی ؛جنگ دیپلماسی؛ جنگ اقتصادی ؛جنگ روانی و درگیری نامنظم و نبرد پنهان از مولفه‌های اساسی دشمن در مواجهه با انقلاب اسلامی است و استکبارجهانی و آمریکا با ترکیب و هم‌افزایی این مولفه‌ها به دنبال تضعیف ایران هستند .

وی نگاه راهبردی به دستاوردهای کلان مانند استقلال سیاسی، حفظ تمامیت ارضی، ایجاد روحیه خودباوری و دستیابی به دانش‌های دانش بنیان و وارداتی نبودن مدل پیشرفت در ایران ، علیرغم جنگ و تحریم را مهم ارزیابی و تبیین آنها را ضروری دانست.

 

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش نیزبا اشاره به روند تحولات در نظام بین الملل در 40 سال گذشته بیان‌کرد: آمریکا جایگاه خود را به عنوان ابر قدرت اول جهان از دست داده است و امروز مولفه‌های مهم قدرت از جمله توان حل مشکلات جهان، قدرت اجماع کنندگی‌ و توان تهدید رقبای خود را ندارد و در واقع جریان ساز جهان نیست ولی ایران با استفاده مطلوب از دوره گذار توانسته است امن ترین کشور در منطقه پرتلاطم غرب آسیا باشد و در تمامی معادلات منطقه تاثیرگذار است.

وی افزود:راهبرد دشمن از حوزه جنگ‌های تخریب گرا به حوزه جنگ‌های تاثیرگرا تغییرکرده و دیگر به دنبال تصرف زمین نیست بلکه به دنبال تصرف انسان و مغز انسان‌هاست و با جنگ‌های ترکیبی، رسانه‌ای و فضای مجازی به دنبال اهداف خود است و همه باید مراقبت کنیم تا در این تهاجم همه جانبه پیروز شویم.

حجت الاسلام حسن پرورش، معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی پدافند ارتش گفت: همانگونه که در جنگ نظامی باید واقعیت‌های موجود دشمن و خودی را شناخت ،در جنگ روانی و ترکیبی نیز باید واقعیت‌ها را بشناسیم و بر اساس آن به تبیین واقعیت‌های انقلاب از جمله زنده و پویا انقلاب بپردازیم و اکنون که دشمن به دنبال هویت زدایی از انقلاب اسلامی است ‌، باید جوانان را با نقشه دشمن آشنا سازیم و به بیان دستاوردهای کلان انقلاب اسلامی بپردازیم.

در این مراسم یک روزه 500 نفر از فرماندهان و روحانیون و کارکنان یگان‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در مشهد مقدس حضور داشتند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار