تولیت آستان قدس رضوی:
تولیت آستان قدس رضوی اتحاد مسلمانان را موجب نابودی دشمنان اسلام و استکبار جهانی دانست و گفت: استکبار از اتحاد جهان اسلام و قدرت امت مسلمان واهمه دارد.
کد خبر: ۱۰۴۶۴۵۱
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۰ 23 May 2022

به گزارش تابناک رضوی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در دیدار جمعی از علمای مسلمان کشور هندوستان که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد، با اشاره به قدرت وحدت جهان اسلام، ابراز کرد: بد خواهان اسلام و مسلمانان که در رأس آن‌ها آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی قرار دارند، همواره از قدرت جهان اسلام واهمه داشته‌اند زیرا می‌دانند اگر انرژی متراکم در امت مسلمان علیه آن‌ها متحد شود آنگاه اثری از آنان باقی نخواهد ماند.
وی در ادامه به نقش مهم و فعال مسلمانان در آزادی هندوستان از استعمار انگلیس اشاره و ابراز کرد: سهم مسلمانان هندوستان در آزادی این کشور از سلطه انگلیس بسیار مهم و تعیین‌کننده بود، به‌طوری‌که شاید اگر همراهی آنان نبود استعمار پیر در هندوستان شکست نمی‌خورد و چنین تمدنی در شبه قاره شکل نمی‌گرفت.
تولیت آستان قدس رضوی به تأثیر اتحاد مسلمانان و هندوها در بیرون راندن انگلیس از هند اشاره و ابراز کرد: مسلمانان هندوستان با توجه به آموزه‌های اسلامی که سلطه اجانب را نفی می‌کند سهم مهمی در استقلال و آزادی این کشور داشته‌اند؛ یادآوری این نقش برجسته مسلمانان در جامعه و میان بخش نخبگانی هندوستان بسیار مهم است، زیرا اتحاد و همکاری دو جامعه مسلمان و هندو رمز موفقیت و قدرت هندوستان بوده و استکبار با تفرقه‌افکنی به دنبال ایجاد سلطه و تداوم استعمار خود است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی افزود: استعمارگران که درصدد ایجاد اختلاف بین مسلمانان و هندوها در هندوستان هستند، خیرخواه هیچ‌کدام از این دو گروه نبوده و تنها به دنبال اجرای نیات شوم استعماری خود هستند.
وی با اشاره به ظرفیت عظیم مسلمانان هندوستان اظهار کرد: گروه‌های مختلف در هندوستان در کنار یکدیگر دوستانه زندگی می‌کنند و استفاده از ظرفیت‌ تمام گروه‌ها از جمله مسلمانان برای پیشرفت شبه‌قاره، موجب قدرت بیش‌ازپیش این کشور است.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به راهبرد اسلام هراسی استکبار برای هجمه به مسلمانان اشاره و عنوان کرد: اسلام هراسی یکی از راهبردهای استکبار در ستيز با ارزش‌ها و آموزه‌های اسلام و هجمه به مسلمانان است، استکبار با ایجاد داعش از یکسو زمینه کشتار مسلمانان را فراهم کرد و از سوی دیگر با نسبت دادن اقدامات این گروه تروریستی به مسلمانان، تلاش کرد اسلام را ديني خشن و مخالف صلح معرفی کند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی بیان کرد: پیامبر گرامی اسلام(ص) در دوران جاهلیت با ایجاد اتحاد میان قبایل و اقوام مختلف تمدن بزرگ اسلامی را بنیان گذاشت، لذا امت اسلام اعم از شیعه و سنی به تأسی از این سیره پیامبر(ص) باید همواره وحدت خود را حفظ کند.
همچنین سید احمد بخاری امام جمعه مسجد جامع دهلی هندوستان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تشرف به حرم مطهر رضوی، اداره منظم این بارگاه عظیم با جمعیت بالای زائران را ستود و در خصوص هدف از سفر خود و هیئت همراه به ایران گفت: هدف ما از سفر به ایران، ملاقات با علمای مسلمان ایران و تقویت روابط مسلمانان هند و ایران بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار