دکتر کولیوند:
رئیس جمعیت هلال احمر در همایش طرح ملی "یاس" که با مشارکت هلال‌احمر و کمیته امداد و با هدف توانمندسازی دختران تحت پوشش کمیته امداد اجرا می‌شود، تاکید کرد: اجرای طرح یاس، کاری جهادی و در راستای تحقق گام دوم انقلاب است.
کد خبر: ۱۰۱۳۰۷۸
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴ 01 December 2021

به گزارش تابناک رضوی، دکتر پیرحسین کولیوند در آیین طرح مشترک کمیته امداد و هلال احمر در پروژه ملی "یاس" اظهار کرد: توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به جوانان و رفع مسائل اجتماعی از جمله برنامه های اصلی هلال‌احمر است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: اگر زیر چتر ولی فقیه هستیم با تمام توان و محکم و قوی باید در راستای گام دوم انقلاب به سمت اهداف انقلاب حرکت کنیم که خوشبختانه دولت امروز نیز به ریاست آیت الله رییسی در این راستا گام برمی‌دارد.

کولیوند بیان کرد: به فرموده رهبری، جوانان، پیشران کشور در همه زمینه ها هستند و در همه پیشرفت‌ها تجلی این باور را شاهد بودیم و هستیم. بنابراین باید با بهره از توان و انرژی جوانان به پیش رفت چراکه نماد استواری در ایران، جوانان بوده و هستند و باید این نماد ایستادگی و مقاومت در جوانان را تقویت کرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر تحت سخت ترین تحریم‌های جهانی هستیم و البته از سوی دیگر تحت ولایت رهبری هستیم که برای شکستن تحریم‌ها به جوانان باور دارند.

کولیوند ادامه داد: در فرهنگ جهانی بشردوستی و از منظر صلیب سرخ و هلال احمر، تحریم معنا ندارد و امیدواریم این تحریم ها رفع شود.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: باید از گذشته عبرت گرفت و نگاه و روحیه انقلابی داشت و با مجاهدت و عمل انقلابی به خدا مومن بود و با توکل به خدا مجاهدت کرد. روحیه امروز که در دولت مردمی و حتی کمیته امداد و جوانان ما وجود دارد روحیه و عزم جهادی و انقلابی است. باید مسئولیت پذیر و پاسخگو باشیم و امید به آینده داشته باشیم و این روح امید را به بقیه خانواده ها هم تسری بدهیم.

به گفته وی، همه ما از یک کشور و تحت زعامت یک رهبر و با یک دولت هستیم و باید دستگیر هم و خادم مردم باشیم. در دوران نظام اسلامی زندگی می‌کنیم و زیر سایه ولی فقیه هستیم. مبدع این انقلاب و نهادی مانند کمیته امداد، حضرت امام(ره) هستند و باید قدرشناس باشیم.

رئیس جمعیت هلال احمر که در جمع مخاطبان جوان منتخب طرح یاس سخن می گفت، افزود: طرح یاس که در آستانه روز پرستار و با توجه به شخصیت حضرت معصومه(س) در راستای گام دوم انقلاب و با ذوق و شوق و انگیزه بالا اجرا می شود، کاری جهادی و بسیار ارزشمند است.

کولیوند با بیان اینکه یکی از اسامی قیامت "یوم الحسره" است گفت: فردا دیر است و برای اینکه روزی حسرت نخوریم باید تلاش و کار بیشتری در راستای اهداف دین و انقلاب داشته باشیم.

 

رویکرد اجتماع محور با هدف توانمندسازی جوانان ضرورت دارد

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز در این همایش گفت: آسیب‌های اجتماعی از موضوعات مهم کشور است که همه نهادها می بایست ورود داشته باشند.

دکتر محمد گلفشان افزود: طرح ملی یاران آسیب ستیز با عنوان "یاس" طی تفاهمنامه مشترک میان جمعیت هلال احمر و کمیته امداد ویژه جمعی از مددجویان خواهر عضو کمیته امداد اجرایی می شود و اولویت اجرای این طرح در مناطق حاشیه نشین است.

وی با بیان اینکه رویکرد اجتماع محور با هدف توانمندسازی مخاطبان جوان در طرح یاس، ضرورت دارد، گفت: دو نهاد کمیته امداد و هلال احمر با تشکیل تیم‌های 33 نفره در چهار گروه، فعالیت‌هایی مانند آموزش‌های امداد و نجات، حقوق شهروندی و رسانه و کارآفرینی را برای مخاطبان پیگیری می کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار