سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: هلال احمر را شاخه ای تخصصی در بخشی از شجره طیبه بسیج می دانم که در واقع هلال احمری ها در برخی حیطه ها فعالیت بسیجی انجام می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۶۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲ 25 November 2021

به گزارش تابناک رضوی، دکتر سید آرش سیدصالحی در دیدار با سرهنگ احمد زارعی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهید رجایی با بیان این مطلب افزود: کار در بسیج برای رضای خدا و بدون نگرش انتفاعی شخصی و خالصانه است که اعضای داوطلب و جوان و امدادگر هلال احمر نیز با چنین روحیه و رویکردی در خدمت مردم هستند.

وی با اشاره به فعالیت های هدفمند هلال احمر در حیطه های تخصصی مانند امداد و نجات، تاکید کرد: التیام درد مردم و خدمت بی منت به آنان در راستای تفاهم، حفظ کرامت و سلامت انسان ها مهمترین اهداف هلال احمر است که با روحیه بسیجی و جهادی انجام می شود.
سرپرست جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: سرمایه اصلی هلال احمر و بسیج، اعتماد مردم است که می بایست برای حفظ و اعتلای اعتماد عمومی، نهایت تلاش خود را داشته و قدردان باشیم.
وی، مسئله محوری مدنظر رهبر معظم انقلاب را رویکرد اصلی در پیشبرد برنامه ها خواند و خواستار پیش‌بینی برنامه های فرهنگی متناسب با مسائل روز در بسیج هلال احمر شد.
سرهنگ احمد زارعی، فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهید رجایی نیز در این دیدار که در جمع اعضای شورای پایگاه بسیج هلال احمر استان برگزار شد، اظهار کرد: پس از رضایت خدا، رضایتمندی مردم در بسیج ادارات حائز اهمیت است و هرگونه برخورد سلیقه‌ای در بسیج، پذیرفتنی نیست.
وی با بیان اینکه بسیج بازوی توانمند نهادها در نظام اسلامی است، فعالیت های بسیج را در میدان عمل و با بهرمندی از همه ظرفیت‌ها و همدلی ممکن دانست و کار در بسیج را غیر کارمندی و مبتنی بر اخلاص و روحیه بسیجی توصیف کرد. فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات کل شهید رجایی خاطرنشان کرد: ماموریت‌های هلال احمر با رویکرد و رسالت‌های بسیج گره خورده که نیازمند استفاده از ظرفیت‌های هلال احمر با تفکر انقلابی و روحیه بسیجی در راستای اهداف نظام هستیم.
همچنین علیرضا فضلیانی، مسئول پایگاه بسیج هلال احمر خراسان رضوی نیز در آغاز این نشست به ارائه گزارش و آمار عملکرد بسیج هلال احمر استان پرداخت.
گفتنی است پخش کلیپی از فرمایش های رهبر فرزانه انقلاب اسلامی درباره اهمیت بسیجی ماندن همراه با مراقبت مداوم و کسب بصیرت و اخلاص و آمادگی همیشگی از دیگر برنامه های این نشست بود که توسط دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان انجام شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار